Emelkednek az esetszámok Kínában, még komolyabb intézkedésektől tartanak a helyiek
A közelmúltban már több alkalommal is összetűzésbe került a lakosság a kínai járványügyi tisztviselőkkel, hiszen a kormány még mindig alkalmazza a rendkívül szigorú zéró-Covid politikát, mely már eddig is jelentősen korlátozta az embereket mindennapi tevékenységeiben.
A Hszinhua hírügynökség csütörtöki jelentése szerint a kínai hatóságoknak „célzottabb megközelítést kellene alkalmazniuk” a koronavírus-járvány elleni küzdelemben, továbbá meg kellene szüntetniük a járványügyi intézkedések „rétegeit”.
Kínában április óta nem látott esetszám növekedés történik, mely kétségeket ébreszt a lakosságban a szigorú zéró-Covid politika hatékonysága kapcsán. A lakosság egyre türelmetlenebb, az ország gazdasága pedig egyre törékenyebbnek tűnik: eközben a hivatalos járványügyi adatok szerint szerdán 8824-re emelkedett az újonnan regisztrált megbetegedések száma.
A kínai kormány minden körülmények között ragaszkodik politikájához
Annak ellenére, hogy a gazdaságot is megtépázta, a lakosság lassan elveszti a türelmét, az esetszámok pedig meredeken emelkednek az országban, a CNA jelentése szerint a kínai kormány álláspontja változatlan: minden körülmények között folytatni fogják a szigorú zéró-Covid politikát.
Ennek okán egyre nagyobb a nyomás nehezedik a kormányra, hogy végre fékezze meg a túlbuzgó hatóságokat a különböző tartományokban, melyek még mindig attól tartanak, hogy retorzió éri őket, ha nem fékezik meg maradéktalanul a járványt.
Aggodalmaik pedig valahol jogosak, hiszen a járvány közel 3 éve alatt már több ezer (!) kormánytisztviselőt büntettek meg vélt, vagy valós járványügyi mulasztásokért. Kritikusok szerint jóval eredményesebb lenne, ha nem egy egész város esetében rendelnék el a szigor karantént, hanem csak az érintett területen, a helyi közösséget rendszeresen tesztelve.