Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Elon Musk szerint a marsi gazdaság kriptovalutákra épülhet

A SpaceX és a Tesla vezérigazgatója, Elon Musk nemrég arról beszélt, hogy a vörös bolygón kolóniákat létrehozó telepesek valószínűleg virtuális kriptovalutákat használhatnak majd.

...svg content...Grünheide, 2020. szeptember 3. Elon Musk, a Tesla Motors amerikai elektromosjármű-gyártó és a SpaceX amerikai űrkutatási magánvállalat vezérigazgatója nyilatkozik a sajtó képviselőinek a Tesla Gigafactory nevű gyárának építési területén a Berlin szomszédságában fekvő Grünheidében 2020. szeptember 3-án. A Tesla első európai gyára várhatóan 2021 júliusában kezdi meg a működését. MTI/EPA/Alexander Becer
Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A SpaceX és a Tesla vezérigazgatója, Elon Musk nemrég arról beszélt, hogy a vörös bolygón kolóniákat létrehozó telepesek valószínűleg virtuális kriptovalutákat használhatnak majd.

A dél-afrikai származású amerikai üzletember elképzelései szerint az első űrhajósok legkorábban 2024-ben léphetnek a Mars felszínére, később pedig megindulhat a bázisok felépítése a vörös bolygón. Soron kívül Ország Karácsonyfája: már kivágták a hatalmas fenyőt, ma útnak indítják (videó)

Elon Musk a Twitterén nemrég belengette terveit, melyek szerint a marsbázisokon élő emberek előreláthatólag a Marscoin nevű kriptovalutát alkalmazhatják majd. A Marscoin egy létező projekt, amit 2014-ben indítottak, igaz, néhány éven belül a feledés homályába veszett, és csupán 100 ezer dollár körüli forgalmat bonyolítottak le vele.

Egy másik aspiráns a Dogecoin lehet, ami relatíve népszerű, és a bitcoin összes tulajdonságával rendelkezik. A főként mémek központi szereplőjeként ismeretes Siba Inu kutya arcképével ellátott kriptovalutát Elon Musk is szereti, korábban például viccesen azt tweetelte róla, hogy ő volt a Dogecoin egykori vezérigazgatója.

A Starship kísérleti rakéta 12,5 kilométeres repülési tesztjét múlt hónapban hajtotta végre a SpaceX, amellyel több tonnányi rakományt, illetve száz embert juttathatnak majd el a jövőben a Marsra. A cég komoly felháborodást váltott ki a nyilvánosságból, amikor októberben bejelentették, hogy nem fogják elismerni a nemzetközi jogot a Marson, helyette saját szabályokat és rendeleteket alkotnának meg.

A SpaceX Starlink internetes projektjének használati feltételei között az szerepel, hogy a vörös bolygót szabad égitestként értelmezik, és semmilyen Föld-központú kormány vagy hatóság nem birtokolhatja a rajta lévő területeket, valamint nem avatkozhatnak be a marsi tevékenységekbe.

Azt egyelőre nem tudni, pontosan mire is gondoltak a vállalatnál, illetve az is kérdéses, mi lehet Elon Musk célja a telepekkel és a szabályokkal kapcsolatban. Vajon a Marson a kriptovalutákkal együtt egy modern kori demokrácia alakulhat ki, esetleg valami más – választ csak akkor kaphatunk, ha az üzletember tervei beteljesülnek.

Google kereső: ezt nehogy beírja, ellophatják minden adatát

Meglepő módon próbálnak a hackerek hozzáférni a Google keresőt használók személyes adataihoz.

Kutatás bizonyítja, meglepő hatása lehet a rendszeres tojásfogyasztásnak

Bár ebben az állati élelmiszerben sok a koleszterin, a kutatók úgy vélik, egyáltalán nem egészségtelen, sőt: rendszeres fogyasztásának kifejezetten jó hatása lehet egy új tanulmány szerint.

Mit együnk és mit ne, ha elkerülnénk az őszi betegségeket? Ezt mondja a szakértő

Egy dietetikus elárulta, melyek azok az élelmiszerek, amelyeket érdemes előnyben részesíteni vagy elkerülni, ha a cél az, hogy ősszel és télen is csúcsformában legyen az immunrendszerünk.