Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Ellentétes eredmények születtek a magyar munkaerőpiac kilátásairól

Egy felmérés szerint a vállalatok több mint negyede elbocsátásokon gondolkodik, míg egy másik kutatás arra világít rá, hogy a cégek 38 százaléka a jelenlegi helyzetben is venne fel plusz munkaerőt.

...svg content...Fotó: Unsplash
Belföld
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Nemrégiben kiderült, hogy a debreceni, győri és hódmezővásárhelyi telephelyeit is bezárja a Csíki Sör novembertől, emellett hasonló döntés született a miskolci strandfürdők, a soproni Lövér Hotel és a Wellis ózdi üzemének ügyében, ami a dolgozók jelentős számú elküldésével jár együtt.

Bár elbocsátási hullámról egyelőre korai lenne beszélni, az viszont tény, hogy az elmúlt hetekben megszaporodtak a kisebb-nagyobb leépítésekről szóló hírek, ami meglehetősen borús kilátásokra enged következtetni. Soron kívül Orbán Viktor meghívja Izrael miniszterelnökét, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki

Egy kutatás szerint több cég tervez leépítést, mint ahány bővítésben gondolkodik

A ManpowerGroup munkaerőpiaci szolgáltató vállalat felmérése alapján a covid-járvány első hulláma óta először fordult elő, hogy több cég tervez leépítést, mint ahány bővítésben gondolkodik – számolt be a G7.

A kutatás több mint 500 munkáltató megkérdezésével készült, amelynek során az év utolsó három hónapjára vonatkozó terveiket vizsgálták, s ez alapján kiderült, hogy a vállalatok több mint negyede tervezte csökkenteni a dolgozói létszámot.

Az sem ad okot bizakodásra, hogy a 444.hu birtokába jutott hangfelvétel szerint Orbán Viktor arról beszélt Berlinben, miszerint a közelgő recesszióban a mostani 3 százalékról 12-re nőhet a munkanélküliek aránya hazánkban.

Nem minden felmérés fest sötét képet a munkaerőpiaci kilátásokról

Ám azon is sok múlhat, hogy az előrejelzések pontosan mikor, milyen iparágakban és mely cégek körében végzett felméréseken alapulnak, mivel több, szintén mostanában készült kutatás egyáltalán nem fest ennyire sötét képet a munkaerőpiaci kilátásokról.

A Randstad Compensation & Benefits riportjában bemutatott felmérés során közel 340 üzleti vezetőt kérdeztek meg, s a válaszaik alapján arra az eredményre jutottak, hogy csak a cégek 9 százaléka tervez elbocsátást, 38 százalékuk pedig a jelenlegi helyzetben is bővítené az alkalmazotti létszámot.

Bár ugyanennek a jelentésnek a januári kiadása alapján még a vállalatok 89 százaléka keresett plusz munkaerőt, vagyis ezen a téren jelentős lassulásra lehet következtetni, összességében mégis pozitívnak mondható a toborzásban és elbocsátásban gondolkodók mérlege.

Hóhelyzet Magyarországon: egyre több a baleset és a fennakadás

Egyre nagyobb gondot okoz a havazás az országban, sorra jelentik be a különböző baleseteket.

Orbán Viktor meghívja Izrael miniszterelnökét, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki

A magyar miniszterelnök megerősítette, Magyarországra hívja Benjámín Netanjáhú izraeli miniszterelnököt, aki ellen nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.