Elhízáshoz vezethet a távoktatás gyerekeknél
Gyermekorvosok egyöntetű véleménye szerint a digitális oktatás bevezetésével párhuzamosan megnőhet a túlsúlyos fiatalkorúak száma.
A testnevelési órák és a személyes érintkezés hiánya egyaránt ahhoz vezethet, hogy a gyerekek testsúlya a lezárások alatt gyarapodásnak indul, főként azért, mert egyre kevesebbet mozognak, miközben nassolnak és többet esznek – derült ki a Wall Street Journal riportjából.
Táplálkozás-szakértők szerint a pandémia alatti obezitás következtében egyre több gyermeknél és tinédzsernél alakulhat ki 2-es típusú diabétesz és asztma, illetve szív- és érrendszeri betegségek.
Hai Cao, a brooklyni South Slope Pediatrics gyermekorvosa elmondta, az elmúlt hónapokban rengeteg általános iskolás diákkal találkozott, akik a 2020-as zárlat alatt 10-20 kilogrammot szedtek fel.
Britanny Wilson, a New York-i Island Kids Pediatrics orvos asszisztense megerősítette kollégája szavait, tapasztalata szerint a 6 és 12 év közötti gyerekek híztak el a legjobban a karantén időszak alatt.
Korábbi tanulmányokból kiderült, hogy a tantermekben való jelenléttel kontrollálni lehet a gyerekek súlyát, főleg azokét, akik szegényebb sorsú családokból származnak. A menzán készített ételeket egyes iskolákban szigorúan ellenőrzik, ezáltal minimalizálható a testsúlygyarapodás.
Mindezek hiánya ahhoz vezet, hogy a covid-járvány miatti lezárások következtében még a korábban makkegészséges fiatalkorúak is elhízhatnak, így megnőhet a különböző betegségekre való hajlamosságuk is, amíg viszont nem lesz enyhítés, addig sajnos nem javulhat a helyzetük.