Egyre többen félnek attól, hogy feleslegessé válik a munkájuk
A legújabb globális PwC-felmérés alapján ötből két munkavállaló úgy gondolja, munkájuk öt éven belül feleslegessé válhat.
A világjárvány kitörése óta számos munkaerő-piaci tendencia felgyorsult, a közvélemény-kutatás során megkérdezettek 60 százaléka attól tart, hogy az automatizálás veszélyezteti a munkahelyét, míg 48 százalékuk úgy gondolja, a hagyományos foglalkoztatásról a jövőben már nem beszélhetünk – írta az Infostart hírportál.
Mindeközben a munkavállalók 40 százaléka szerint a digitális készségeik jelentősen feljavultak a lezárások alatt és azt állítják, hogy még mindig nagy hangsúlyt fektetnek a továbbképzésre és a tanulásra.
A válaszadók 77 százaléka új készségek elsajátításával töltötte az otthoni izoláció nagy részét, míg 74 százalékuk személyes felelősségnek tekinti a folyamatos, önszorgalomból elvégzett képzéseket.
A munkavállalók fele arról számolt be, hogy az előítéletek miatt lemaradtak képzési, illetve karrierlehetőségekről, ami hátrányosan érintette előmenetelüket és képzésüket egyaránt.
A munkavállalók 13 százaléka úgy véli, etnikai hovatartozásuk miatt nem kaptak megfelelő állást, míg 14 százalékuk nemi egyenlőtlenségeket élt át, 13 százalékuk pedig osztályalapú megkülönböztetésekről beszélt.
Ami a technológiai fejlődést és a magánélet viszonyát illeti, a válaszadók 41 százaléka nem biztosítana hozzáférést munkáltatója számára személyes adataihoz, például a közösségimédia-profiljához, míg 35 százalékuk erre is nyitott lenne.