Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Egymillió forintot vihet haza havonta egy COVID-tesztelő Magyarországon

Egymillió forintot vihet haza havonta egy COVID-tesztelő Magyarországon

Egymillió forintot vihet haza havonta egy COVID-tesztelő Magyarországon
Budapest, 2020. november 13. Koronavírusteszthez vesz mintát az Országos Mentõszolgálat (OMSZ) munkatársa az OMSZ Pók utcai szûrõbuszánál Óbudán 2020. november 13-án. Szûrõbuszok is segítik a koronavírus-gyanús esetek kiszûrését. MTI/Mónus Márton

Miközben a koronavírus-járvány második hulláma egyre intenzívebben terjed az egész ország területén, addig lassan hiánycikké válnak a tesztek, valamint a mintavételező személyekből is egyre kevesebben állnak az egészségügyi hatóságok rendelkezésére.

Miközben a koronavírus-járvány második hulláma egyre intenzívebben terjed az egész ország területén, addig lassan hiánycikké válnak a tesztek, valamint a mintavételező személyekből is egyre kevesebben állnak az egészségügyi hatóságok rendelkezésére.

A cikk a videó után folytatódik

A Pénzcentrum információ szerint folyamatosan zajlik a védőnők és gyógyszerészek között is a toborzás, akik havi 1 millió forintot kereshetnek a tesztelés végrehajtásával. Az egyetemistákat már egy ideje szintén bevonták a munkába, a miniszterelnök például már a múlt pénteki rádióinterjújában felhozta, hogy négyszáz műegyetemi diákot mozgósítottak.

Csepelen mindeközben felállítottak egy mobil szűrőbuszt, ahová elküldhetik a háziorvosok a koronavírus-gyanús betegeket – így kívánják tehermentesíteni a kerületben dolgozó tesztelőket. Ezeken a szűréseken azok vehetnek részt, akiknél megrendelték a koronavírustesztet, tüneteik enyhék, azonban a mentősök még nem érkezetek ki a lakcímre a szükséges mintavételezéshez.

A fertőzöttek növekménye napi szinten egyre csak emelkedik, ezért nem tudnak elegendő mintavevőt toborozni, így állandóan keresik az utánpótlást. Az Országos Foglalkozás-Egészségügyi Szolgálat Kft. üzemorvosi cég munkanapokon 4 ezer, munkaszüneti napokon 6 ezer forintos óradíjért várja a jelentkezőket. A magánszolgáltató 18 900 forintért végzi el a PCR-teszteket, míg az antigéntesztért és a szerológiai tesztért egyaránt 9 900 forintot kérnek 9 900 Ft kiszállítási díj mellett.

Bónuszokkal kiegészítve Covid-tesztelőként elég busás pénz ütheti a markát az önkéntes szakembereknek. Aki KATA-s vállalkozóként a fővárosban saját autóval havi 21 napot, naponta 7:30-tól 17:00-ig tesztel, mellé még bevállal 4 munkaszüneti napot, az havonta nettó 1 062 625 forintot kereshet. Ha mindezt munkavállalóként teszi, akkor ennek felét, vagyis 556 312 forintot vihet haza.

Akkor vagyunk jogosultak államilag támogatott tesztre, ha azt a háziorvos a tüneteink alapján elrendeli, vagy ha egy pozitív személy közeli kontaktja vagyunk. Sokszor hosszú napokat kell várni a mentősök kiérkezésére, és a karantén gyakran addigra már lejár, ezért egyre többen fordulnak magánszolgáltatóhoz a gyors eredmény reményében.