Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Egymilliárd embert is földönfutóvá tehet a koronavírus

A nemzetközi közösség az eddigiek során is a zászlaján hordozta, hogy amennyire a lehetőségek engedik, felszámolják a globális szegénységet és minél több embert megpróbálnak legalább kispolgári szintre felemelni.

Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A nemzetközi közösség az eddigiek során is a zászlaján hordozta, hogy amennyire a lehetőségek engedik, felszámolják a globális szegénységet és minél több embert megpróbálnak legalább kispolgári szintre felemelni.

A mélyszegénységgel küzdő országoknál a legtöbb esetben visszavezethető egy-egy bizonyos jelenségre a nyomor oka: rendre háborúk, polgárháborúk, valamint természeti katasztrófák, vis maior események okozzák az egyes nemzetek vagy egész régiók elszegényedését. Soron kívül Autósoknak jobb tudni: ellenőrzőkapukat szerelnek fel az utakon

A koronavírus is ilyen jellegű eseménynek tekinthető, ami egy új, King’s College London és az Ausztrál Állami Egyetem által készített közös tanulmány szerint jelentősen megnövelheti a világban eddig búrjánzó nyomort: a világ legszegényebbjeinek akár napi 500 millió dollárral csökkentheti a bevételeit.

A kutatómunka szerint ez azt eredményezheti, hogy a koronavírus gazdasági pusztításának köszönhetően egymilliárd fölé nőhet azoknak a száma, akik a globális szegénységi küszöb alá kerülnek. A tanulmány kifejezetten a közepes méretű gazdasággal rendelkező, fejlődő országokat félti különösen, ahol több millió ember éppen csak a szegénységi küszöb alatt tengeti mindennapjait.

Számos ázsiai ország, például Banglades, India, Indonézia, Pakisztán és a Fülöp-szigetek esetén konkrétan kiemelik, hogy a pandémia gazdasági lökéshullámai drámai mértékben növelhetik a nyomort, mivel a járvány megfékezését hivatott vesztegzár drasztikusan visszavetette a gazdasági tevékenységek folytatását.

Andy Sumner, a tanulmány társszerzője úgy véli, a járvány számos fejlődő ország esetében közegészségügyi válságból mély gazdasági válsággá alakulhat át, és ha a nemzetközi közösség nem lép közbe, a globális szegénység felszámolásának folyamatát körülbelül 20-30 évvel visszavetheti a koronavírus.

Az extrém szegénységnek, vagyis a szegénységi küszöbnek a napi 1.90 dolláros (körülbelül 600 forintos) bevételt határozták meg, ami alá a tanulmány által felállított legrosszabb forgatókönyv szerint 700 millió és 1.1 milliárd közötti embertömeg kerülhet a pandémia gazdasági sokkja miatt.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/gyorsul-a-koronavirus-terjedese-afrikaban/

Szoboszlai Dominik vasárnap az angol bajnokságban léphet pályára, élőben adja a tévé

Egyelőre nem tudni, hogy Arne Slot kezdőként számít-e Szoboszlai Dominikre, akit mostanában csereként dobott játékba.