Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Egyéves szünet után ismét tömeges tüntetések voltak Algériában

Egyéves szünet után ismét tömeges tüntetések voltak Algériában

Egyéves szünet után ismét tömeges tüntetések voltak Algériában

Többezer kormányellenes tüntető vonult utcára pénteken Algéria fővárosában, ezzel egyéves, a koronavírus miatti szünet után ismét beindult a Hirak nevű, demokráciát követelő mozgalom.

Annak ellenére, hogy a járvány miatt gyülekezési korlátozások vannak, Algír több kerületében tömegek gyűltek össze kora délután, hogy a belvárosba vonuljanak, írja az AFP-re hivatkozva a France 24.

A cikk a videó után folytatódik

A Hirak-tüntetések 2019. februárjában kezdődtek, miután Abdelaziz Buteflika bejelentette, sorozatban ötödszörre is indul az ország elnökségéért, áprilisban végül a tüntetések hatására lemondott.

A tüntetők ennek ellenére nem álltak meg, a Franciaországtól való függetlenedés óta változatlan vezetési rendszer teljes átalakítását követelték. Tavaly márciusban csak a koronavírus miatt álltak meg a tiltakozások, ám nemrég ismét elkezdtek terjedni a hívó szavak a közösségi médiában.

A tüntetőket a rendőrök gumibotokkal és könnygázzal támadták, miután a tömeg áttört egy kordont az algíri főposta előtti térre. Ez az a tér, ahol a Hirak-mozgalom hívei gyülekeznek megmozdulásaik alkalmával.

A tiltakozók a „Polgári és nem hadiállamot!” – szlogent skandálva vonultak, a tüntetések fő célpontja ugyanis az algériai politikába beágyazódott hadsereg vezetése, akiknek a hatalmát szeretnék visszaszorítani.

A főváros mellett más tartományokban, többek között a korábbi évtizedekben többször fellázadó Kabíliában és Oránban is tüntetések voltak.