Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

„Egy egész generációnyi gyermek került veszélybe”

Az ENSZ és különböző NGO-k felmérése szerint legalább 29 millió embernek volna szüksége azonnali humanitárius segélyre a Száhel-övezetben, mely öt millióval több, mint a tavalyi év során.

...svg content...Az ENSZ gyermekvédelmi alapja, az UNICEF felvételén egy diák kezet mos az ebolavírus terjedését megelőzendő egy iskolaudvaron, a Kongói Demokratikus Köztársaság északnyugati Mbandaka nagyvárosában 2018. május 22-én. Az előző napon az Egészségügyi Világszervezet, a WHO ebola elleni védőoltási kampányt kezdett az ország északnyugati tartományi központjában. A vírusfertőzés május eleje óta 27 ember halálát okozta az afrikai államban. (MTI/EPA/UNICEF/Mark Naftalin)
Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A szervezetek egy közös közleményben jelezték, hogy a világ legerőszakosabb régiójában, mely Burkina Fasót, Csádot, Malit, Nigert, Kamerun északi részét és Nigéria északkeleti részét érinti, egyre válságosabbá válik a humanitárius helyzet.

Marie-Pierre Poirier, az UNICEF regionális igazgatója úgy fogalmazott a helyzet kapcsán, hogy egy egész generációnyi gyermek sodródott a helyzet által veszélybe – idézte a Het Laatste Nieuws. Poirier ezt pedig brutális számokkal érzékeltette: Soron kívül Orbán Viktor meghívja Izrael miniszterelnökét, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki

„Középső-Száhel régióban megnyolcszorozódott, a Csád-tó környékén pedig megháromszorozódott az erőszakos támadások száma. Körülbelül 5000 iskola zárt be vagy működésképtelen, több ezer gyermek jövőjét veszélybe sodorva ezzel. 1.6 millió gyermeket pedig súlyos alultápláltság fenyeget, ráadásul 5.3 millió embernek el kellett hagynia az otthonát”

Xavier Creach, az ENSZ menekültügyi szervezetének (UNHCR) a regionális koordinátora szerint a régió közbiztonsági válsága annyira súlyos, hogy szinte napi jelleggel néznek szembe civilek halálos támadásokkal, nemi alapú erőszakkal, zsarolással, kizsákmányolással és egyéb horrorokkal.

Fatoumata Haidari, a Plan International száheli igazgatója hozzátette, hogy a nőket és gyermekeket gyakran elrabolják, megerőszakolják, valamint házasságra kényszerítik a régióban, mely tovább rontja a helyzetet. Hozzátette: a nemi alapú erőszak elleni harcra ráadásul nem érkezik elegendő pénz.

A Világélelmezési Program (WFP) nyugat-afrikai igazgatója szerint ráadásul az éhezés szélére sodródottak száma a harmadával emelkedett az elmúlt évek során. Szerinte az emelkedő árak miatt több millió család a legalapvetőbb élelmiszereket sem tudja megengedni magának, mely tovább súlyosbítja ezt a válságot.

Mint mondták, a helyzet megoldásához legalább 3.7 milliárd dollárnyi segélyre lenne szükség, ám április végéig ennek csak a 9 százaléka jött össze, ezért arra kérnek mindenkit, hogy segítsék meg ezeket a programokat.