Édesség utáni folytonos sóvárgás? Ez állhat mögötte
Érdemes utánajárni, mi állhat a háttérben. Például azt is jelezheti, hogy hormonális és anyagcsere-problémáink vannak, vagy esetleg túlságosan le vagyunk terhelve, túl sok a stressz.
Nincs abban semmi rossz, ha olykor egy kis süteményre vágyunk, vagy a heti bevásárlás során egy tábla csoki is kerül a kosarunkba, mondván, az egész család falatozgathat majd belőle a hétvégén. Ám ha a cukros ételek utáni vágy állandósul, és azt érezzük, folyton nassolnánk, érdemes utánajárni, mi állhat a háttérben.
Például azt is jelezheti, hogy hormonális és anyagcsere-problémáink vannak, vagy esetleg túlságosan le vagyunk terhelve, túl sok a stressz, emiatt várjuk folyton, hogy eljöjjön végre az ebédidő, és ehessünk egy kis édességet. De a kevés és/vagy rossz minőségű alvás is növeli az ételek iránti sóvárgást, s ezt már egyetlen rossz éjszaka után megtapasztalhatjuk.
Ugyanakkor az is előfordulhat, hogy vitaminhiány áll a háttérben. Egy szakember beszélt erről bővebben egy külföldi műsorban, amelynek során elmondta, már az enyhe mértékű krómhiány is olyan tüneteket okozhat, mint az édesség utáni sóvárgás – írja a Magyar Hírlap a Lenta cikke alapján. Mindez pedig egy egyszerű vérvétel eredményeiből is könnyen kiderülhet.
A szakértő egyúttal azt is elárulta, mely ételekből fogyasszunk gyakrabban, ha krómhiány okozza a problémánkat. Elsőként a májat emelte ki, mondván, igyekezzünk gyakran készíteni ebből ételeket, de például a húsokban, a sajtban, a teljes kiőrlésű gabonákban, a tojássárgájában, a babban, a paradicsomban és a banánban is megtalálható.
Ugyanakkor arról is érdemes szót ejteni, mit tehetünk, ha elért minket az evés utáni kajakóma. Talán kevesen tudják, de a kajakóma bizonyos hormonok összjátékának eredménye. Szerencsére azonban van rá mód, hogy leküzdjük és produktívan folytathassuk tovább a napunkat. Egyes élelmiszereket pedig jobb mértékkel fogyasztani, ugyanis migrénes fejfájást okozhatnak.