Már közel 10 öngól született a 2020-as Európa-bajnokságon
Az idei évre tolt 2020-as Európa-bajnokság részben az öngólokról is szól, amiből már összesen közel tíz született, és még messze a vége.
Az öngólok tekintetében újabb rekord dőlt meg a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságon. A kontinenstornán eddig kilenc öngól született. Ezt megelőzően 1976-tól a 2016-os Eb-ig összesen esett ennyi ilyen találat.
Az eddigi csúcs három öngól volt, még a 2016-os tornáról. A mostani Eb előtt egyáltalán nem volt kapus öngól, a jelenlegin viszont már három is, a lengyel Wojciech Szczesny, a finn Lukas Hradecky és a szlovák Martin Dubravka révén.
Az is ezen a kontinensviadalon fordult elő először, hogy egy találkozón két öngól legyen, ráadásul a jelenleg zajló Eb-n már két ilyen összecsapás is volt: a német-portugál és a spanyol-szlovák.
Hivatalos: hónapokra kidőlt a Barca világsztárja
Az idei kontinenstorna első gólja is öngól volt, a török Merih Demiral szerezte az olaszok elleni nyitómeccsen, június 11-én Rómában.
Az idei Eb „öngól-listája”:
Demiral (török, Olaszország ellen), Szczesny (lengyel, Szlovákia ellen), Hummels (német, Franciaország ellen), Dias (portugál, Németország ellen), Guerreiro (portugál, Németország ellen), Hradecky (finn, Belgium ellen), Dubravka (szlovák, Spanyolország ellen), Kucka (szlovák, Spanyolország ellen), Pedri (spanyol, a horvátok ellen)
Az őrületesen izgalmas és látványos Horvátország-Spanyolország mérkőzés összefoglalója az MTI tolmácsolásában:
A spanyol válogatott hosszabbítás után 5-3-ra legyőzte a világbajnoki ezüstérmes horvát csapatot a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság hétfői első nyolcaddöntőjében, Koppenhágában.
Pedri már a kezdő sípszóval rekordot döntött, ugyanis 18 évesen és 215 naposan minden idők legfiatalabb, egyenes kieséses Eb-meccsen pályára lépő játékosa lett.
A találkozó első időszakában a spanyolok birtokolták többet a labdát, és bár javarészt a horvátok térfelén zajlott a játék, gólhelyzet az első negyedórában nem alakult ki. A 16. perc legelején aztán Koke közvetlen közelről Livakovic lábát találta telibe, majd Morata fejelt a kapusba. Néhány perccel később egy ritkán látható öngóllal a semmiből megszerezte a vezetést a horvát csapat, amely ettől lendületbe jött és egyre többször jutott el a spanyolok kapujáig.
A 2008-ban és 2012-ben Eb-győztes hispánok fokozatosan rendezték soraikat, megint egyre nagyobb százalékban birtokolták a labdát, ismételt fölényük pedig hamarosan góllá érett: Livakovic hiába mutatott be több bravúrt is, Sarabia még az első félidőben bevette a hálóját.
A fordulás után sem változott jelentősen a mérkőzés képe, jobbára Luis Enrique csapatánál volt a labda, egy szép akció végén pedig megszerezte a vezetést. A hátrányba kerülő horvátoknak bátrabban és támadóbban kellett fellépniük, ennek első lépéseként tíz perccel később Gvardiol közeli lövésénél Simónnak bravúrra volt szüksége, hogy megőrizze kapuját az újabb góltól. Ezt követően alábbhagytak a horvát rohamok, a spanyolok pedig egy újabb találattal úgy tűnt, eldöntik a továbbjutást. A vb-ezüstérmes azonban nem adta fel, egy közelről begyötört találattal az utolsó öt percre ismét izgalmassá tette a mérkőzést, majd a rendes játékidő hosszabbításában kiharcolta a kétszer tizenöt perces ráadást a sok helyzetet kihagyó spanyol együttes ellen.
A hosszabbítás horvát lehetőséggel indult, majd Kramaric ziccerét hárította nagy bravúrral Simón. Ez újabb lökést adott a spanyol csapatnak, amely cserejátékosai hathatós közreműködésével három perc leforgása alatt ismét kétgólos előnybe került, amit ezúttal már nem pocsékolt el és kiharcolta a negyeddöntőbe jutást.
Forrás: MTI