394,94 Ft
465,84 Ft
61,028 $

EB 2024 – Elindult hazafele a magyar válogatott

Miután kiderült, hogy nincs esély a további szereplésre, a csapat elhagyta németországi szálláshelyét és hazaindult Magyarországra.

...svg content...Fotó: Szoboszlai Dominik a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának harmadik, utolsó fordulójában játszott Skócia - Magyarország mérkőzésen a stuttgarti MHP Arénában 2024. június 23-án. A magyar válogatott a 101. percben szerzett góllal 1-0-ra legyőzte Skóciát, ezzel megőrizte esélyét a nyolcaddöntőbe jutásra. MTI/Illyés Tibor

A magyar labdarúgó-válogatott csütörtök délután elhagyta dél-bajorországi bázisát, ezzel hivatalosan is lezárva részvételét a 2024-es németországi Európa-bajnokságon. A csapat autóbusza 14:25-kor indult el a Weiler-Simmerbergben található szállodából.

A válogatottat szállító járművet rendőri felvezetés kísérte a friedrichshafeni repülőtérre vezető egyórás úton, innen pedig egy speciálisan dekorált repülőgép szállítja haza a játékosokat és a szakmai stábot. Soron kívül Valaki magára tetováltatta Magyar Péter arcmását (videó)

Az elutazás jóval visszafogottabb hangulatban zajlott, mint a csapat érkezése. Az Eb kezdetén több százan gyűltek össze a festői környezetben fekvő településen a válogatott fogadására, ezúttal azonban mindössze néhány, a környéken dolgozó magyar állampolgár jelent meg a szálloda előtt, hogy elbúcsúztassa a csapatot, írja az MTI. A hotel személyzete is kivonult, hogy elköszönjön a közel három hétig vendégeskedő játékosoktól.

A magyar válogatott teljesítménye vegyes képet mutatott a tornán. Svájc és a házigazda Németország ellen egyaránt kétgólos vereséget szenvedtek, azonban az utolsó csoportmérkőzésen 1-0-ra legyőzték Skóciát Csoboth Kevin 100. percben szerzett góljával. A csapat három ponttal és -3-as (2-5) gólkülönbséggel zárta a csoportkört, ami a harmadik helyezettek rangsorában az ötödik helyre volt elegendő, éppen lemaradva a nyolcaddöntőről.

Ez a teljesítmény hasonló a három évvel ezelőtti Európa-bajnoksághoz, ahol Marco Rossi szövetségi kapitány csapata szintén a csoportkörben búcsúzott, akkor két ponttal a negyedik helyen végezve Franciaország, Németország és Portugália mögött.

A válogatott következő megmérettetése szeptember 7-én lesz, amikor a Nemzetek Ligája negyedik idényének nyitányán Németország vendégei lesznek Düsseldorfban.

37°C is lehet vasárnap, rekkenő hőség vár ránk

Nem győzzük hangsúlyozni, mindenki legyen figyelmes magára és embertársaira vasárnap a hőség miatt.

Viharos és fordulatos meccsen jutott tovább Németország az Európa-bajnokságon

Németország az Európa-bajnokság eddigi legjobb mérkőzését nyerte meg Dánia ellen, mialatt vihar miatt 25 percet állt a játék.

Máris kiesett a címvédő Olaszország Svájc ellen az Európa-bajnokságról

Enyhe túlzással papírforma eredmény született a Svájc-Olaszország mérkőzésen az Európa-bajnokságon, miután az olaszok ezúttal is gyengén játszottak, mindössze egy kaput eltalált lövésük volt.