Nem nézik jó szemmel a dubaji hatóságok a közösségi médiában terjedő képeket
Az ország hírnevének romlása miatt aggódó hatóságok jelentős bírsággal is sújthatják azokat, akik például elöntött utcákat ábrázoló képeket töltenek fel az internetre.
A viharos időjárás miatt kialakult közlekedési káosz után a dubaji hatóságok megtiltották a várost negatívan ábrázoló, viharral kapcsolatos képek és videók megosztását, ugyanis attól tartanak, hogy azok az ország megítélésére negatívan hathatnak, írja cikkében a DerStandard.
A közelmúltban jelentős áradások és fennakadások voltak Dubajban a hatalmas vihar miatt, ami elárasztott utcákhoz és jelentős késésekhez vezetett a repülőtereken. Mindez az interneten is jól nyomon követhető volt, hiszen számos fotó és videó napvilágot látott a történésekről, amit a helyi kormány egyre kevésbé néz jó szemmel.
A kormány hivatalos álláspontja akkor vált világossá, amikor a helyi média arról számolt be, hogy az ország megítélését negatívan befolyásoló tartalmak közzététele börtönbüntetést és súlyos pénzbírságot vonhat maga után. A jelentésben egy jogi szakértő meglátásai is szerepeltek, aki megerősítette, hogy az Egyesült Arab Emírségek hírnevét sértőnek ítélt cselekmények akár 200 000 eurós büntetést is maguk után vonhatnak.
Hogy valamelyest ellensúlyozzák a turisták és a helyi lakosok által feltöltött valós helyzetet ábrázoló képeket, a Dubai Tourism által kezelt többmilliós közösségi média fiókok és nagy követőtáborral rendelkező influencerek továbbra is napsütéses égboltot és szabadidős tevékenységeket mutattak be, éles ellentétben a valósággal.
A viharos időjárás után kialakult káosz kapcsán egyre többen kezdték el emlegetni a hiányos infrastruktúrát és a nem megfelelő csapadékelvezetést, ami a kormány számára kellemetlenné vált, így a hivatalos csatornákon rögtön a helyreállítási erőfeszítésekre és a közelgő eseményekre helyezték a hangsúlyt.