Drónfelvétel a pusztításról, amit a palesztin-izraeli konfliktus hozott magával
Tizenegy napnyi küzdelem után tűzszünetet kötött egymással Izrael és a palesztin oldalon harcoló Hámász és Iszlám Dzsihád terrorszervezetek, véget vetve ezzel a halálos konfliktusnak – legalábbis egy időre.
Az évtizedek óta tartó konfliktus azt követően újult ki, hogy izraeli telepesek próbáltak kilakoltatni több palesztin családot a kelet-jeruzsálemi Sheikh Jarrah városrészből, melynek hatására tüntetések robbantak ki.
A palesztinok és az izraeli rendőrök többször összecsaptak, majd a Hámász tette meg az első lépést azzal, hogy rakétákat lőtt Izraelre. Ezt követően egy csúnya összecsapás indult el, melyben az izraeli hadsereg légicsapásai bizonyultak erősebbnek és halálosabbnak.
A 11 nap leforgása alatt a Hámász és az Iszlám Dzsihád 4000 rakétát lőtt Izrael irányába, míg az IDF több épületet tett a semmivel egyenlővé. Többek között az izraeli telepesek tevékenységével gyakran kritikus AP hírügynökség és Al Jazeera hírtelevízió irodáit is tartalmazó toronyházat is lebombázták, megannyi épülettel együtt.
A konfliktus következtében 230 ember vesztette életét Gázában, valamint 12 ember hunyt el az izraeli oldalon, mindkét oldalon több gyermek is elhunyt. Ez volt 2014 óta a leghalálosabb konfliktus a két fél között, amely jelentős infrastrukturális kárt is okozott.
Az orosz RT hírtelevízió videóügynöksége, a Ruptly pedig drónfelvételeket készített a borzalmas pusztításról, amit az újabb gázai konfliktus hozott. A videókon látszódik, ahogyan több épület megsemmisült és a romok beterítik a várost.