Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Drámai következményei lehetnek a második hullámnak ez egyik európai országban

Mindez idáig az Egyesült Királyság számított az öreg kontinens egyik epicentrumának, ez pedig úgy tűnik, hogy ősszel sem fog változni, hanem akár még súlyosbodhat is a helyzet.

...svg content...Róma, 2020. szeptember 3. Védõöltözéket viselõ egészségügyi dolgozók a római Casal Palocco negyed kórházának koronavírussal fertõzött betegeket ápoló intenzív osztályán 2020. szeptember 3-án. Olaszországban ezen a napon 1397 koronavírusos beteget vettek nyilvántartásba, 71-el többet, mint az elõzõ napon. MTI/AP/LaPresse/Cecilia Fabiano
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Mindez idáig az Egyesült Királyság számított az öreg kontinens egyik epicentrumának, ez pedig úgy tűnik, hogy ősszel sem fog változni, hanem akár még súlyosbodhat is a helyzet.

Matt Hancock, Nagy-Britannia egészségügyi államtitkára kijelentette, meglehetősen aggódik amiatt, hogy a koronavírus-járvány második hullámának tetőzése a szigetországban nem látott gondokat okozhat majd a lakosság körében. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Az Egyesült Királyságban vasárnap egyetlen nap alatt 2 988 új COVID-19 fertőzöttet azonosítottak, ami május óta az egyik legnagyobb növekménynek számít, ezért nem csoda, hogy a szakemberek is félnek attól, hogy a tavaszinál egy sokkal komolyabb krízis alakulhat ki.

„A mai esetek számának növekedése rendkívül aggasztó. Az újonnan regisztrált betegek java része fiatalabb felnőtt, de más európai országokban már tapasztalhattuk, hogy a fiatalok miatt a teljes populáció körében elterjedhet a járvány.”

mondta Hancock.

Az államtitkár hozzátette, továbbra is nagyon fontos betartani a közösségi távolságtartás szabályait, illetve elengedhetetlen a maszkviselés is annak érdekében, hogy elejét vehessék az intenzitás emelkedésének.

Az elmúlt hetekben elég meredek görbe rajzolódott ki az új COVID-19 páciensek kapcsán, habár a kórházi kezelésekre szoruló betegek és az elhunytak aránya jelentősen visszaesett, ami jó hír lehet, hiszen mindez arról tanúskodik, a fiatalabbak immunrendszere stabilabb és erélyesebb a koronavírussal szemben.

Hancock kiemelte, a kormány folytatja a helyi jellegű lezárások alkalmazását, amivel a kórokozó gócpontokból való kitörésének megakadályozását célozták meg, egyúttal hangsúlyozta, hogy az eddig meghozott, országos szintű rendeletek ugyanúgy változatlanok maradnak.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.