Sokkal drágább az utazás, a nyaralási kedv mégsem csökken
Majdnem kétszer annyit költenek nyaralásra a magyarok, mint a járvány előtt, emellett közel 80 százalékuk valamilyen pihenést tervez, pedig a költségek most 10-15 százalékkal magasabbak.
Molnár Judit, az Utazási Irodák Szövetségének ügyvezető elnöke elmondta, hogy a nyári időszakra már gyakorlatilag a július is szinte teljes tele van az utazási irodák kapacitásában, ezért most főként augusztusra és szeptemberre foglalnak a magyarok.
A nagy utazási kedvet azonban némiképp beárnyékolhatja az, hogy a nyaralások 10-15 százalékkal megdrágultak, az MKB közleménye alapján pedig majdnem kétszer annyit költünk a pihenés ideje alatt, átlagosan 310 ezret, a korábbi 169 ezer forinthoz képest.
A pénzintézet felméréséből az is kiderült, hogy a magyarok közel 80 százaléka nyaral valamilyen formában, legtöbben augusztusban, Kiss Róbert Richard turisztikai újságíró pedig úgy véli, nem véletlen, hogy többet költünk.
Elmondása szerint nagyjából annyit fogunk elkölteni a helyszínen, amennyit az utazásra szántunk, tehát ha egy utazási irodánál 250 ezer forintba került az út, akkor ugyanennyit fogunk elkölteni külföldön is, ha beleszámítjuk a fakultatív programlehetőségeket, az éttermeket, a szuveníreket és a kirándulásokat.
A Demokratikus Koalíció számításai alapján egy négytagú család egy hetes balatoni nyaralása közel annyiba kerülne, mintha a görög vagy a horvát tengerparton pihennének, amelyet Kálmán Olga néhány részlettel is kiegészített – derül ki az ATV Híradó riportjából.
A DK mindemellett azt is hozzátette, miszerint az infláció és a megszorítások következményeként már az elérhetetlen luxus kategóriába tartozik az egy hetes balatoni nyaralás, amely a magyar családok százezreit érinti.