Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Komoly csapást mértek az oroszokra Donbasszban, 50 egységnyi felszerelést pusztítottak el

Komoly csapást mértek az oroszokra Donbasszban, 50 egységnyi felszerelést pusztítottak el

Komoly csapást mértek az oroszokra Donbasszban, 50 egységnyi felszerelést pusztítottak el
Ukrán katonák felkészülnek az orosz csapatok támadására Donyeck megyében 2022. április 18-án. MTI/EPA

Az ukrán hadsereg közleménye szerint jelentős csapást mértek az orosz csapatokra a pénteki nap folyamán a Donyec-medencében.

A hadsereg állítása szerint ugyanis 8 orosz támadást sikerült visszaverniük, amelynek során 50 egységnyi katonai felszerelést pusztítottak el – idézte az Ukraina Pravda.

A cikk a videó után folytatódik

Mint írják, összesen 9 tankot, 3 tüzérségi rendszert, 18 páncélozott járművet, egy páncélozott harci járművet, 13 egyéb járművet és egy üzemanyag tartálykamiont pusztítottak el az ukrán védelmi erők.

Az ukrán hadsereg ezen felül közölte, hogy a légvédelmi egységek négy darab Orlan-10 drónt is lelőttek a Donyec-medence feletti légtérben.

Az Ukrajna elleni invázió második fázisa elsősorban a Donyec-medencére fókuszálódik az oroszok állítása szerint, Donyeck és Luhanszk „felszabadítása” a céljuk.

A két kelet-ukrajnai megye bizonyos területei már 2014 óta oroszok által finanszírozott szakadárok kezében van, ám az egész területet uralmuk alá akarják hajtani.

A Donyecki és Luhanszki „Népköztársaságok” nem titkolt célja most már, hogy Oroszországhoz csatlakozzanak a háború végeztével, ezért Ukrajna vissza akarja szerezni ezeket az elszedett területeket.