Itt vannak Donald Trump első történelmi döntései elnökként, a WHO-ból is kilép az USA
Donald Trump számos történelmi döntést hagyott jóvá a Fehér Házban azt követően, hogy beiktatták az Egyesült Államok elnökének.
Trump a hétfői beiktatása alatt számos ígéretet tett, többek között az illegális migránsok kitoloncolását illetően is. Egymást váltották a történelmi bejelentések, amik között drasztikusabbakat is találunk. A Mexikó-öblöt például Amerikai-öbölre nevezik át, és Trump vissza akarja szerezni a Panama-csatornát, amire már a válasz is befutott.
Az USA elnöke az Ovális Irodában számos döntést hagyott jóvá a beiktatását követően. Kegyelemben részesítette és enyhítette a januári zavargásokhoz köthető személyek büntetését. Nemzeti vészhelyzetnek minősítette az illegális bevándorlást az USA és Mexikó határánál. A bűnözői kartelleket pedig terroristaszervezetként fogják nyilvántartani, ami szintén a fontosabb döntések közé sorolható.
Automatikus állampolgárságot kaphatnak az illegális bevándorlók USA-ban született gyerekei, addig az amerikai menekültprogramot négy hónapra felfüggesztik, melynek részleteit később hozzák nyilvánosságra. Létrejön a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium, aminek élére Elon Musk kerül, akinek irányításával később ember léphet a Marsra.
A TikTok is téma
Megtámadja a kormány a TikTokot betiltó szövetségi törvényt, míg a korábbi kormányzati tisztviselőket felelősségre vonják a választásokba való beavatkozásért. Az USA kilép az Egészségügyi Világszervezetből, és nemzeti energia-vészhelyzetet rendelnek el, mellyel további nyersanyag-kitermelést tesznek lehetővé, kezdve az alaszkai fúrásokkal.
A Sky News azt írja, Joe Biden mind a 78 végrehajtási rendeletét és memorandumát visszavonják. Amíg Trump nem veszi át a teljes hatalmat, a bürokraták nem hozhatnak új rendeleteket, illetve befagyasztják az összes kormányzati felvételt, kivéve például a katonai területet. A szövetségi dolgozók teljes munkaidőben térnek vissza a személyes munkavégzéshez, miközben a kormány minden szövetségi ügynökséget arra utasít, hogy helyezzenek hangsúlyt a megélhetési válságra.
Az USA a párizsi klímaegyezményből is kilép, szólásszabadságot pedig helyreállítja, megszüntetvén a szövetségi cenzúrát, aminek részletei egyelőre nem nyilvánosak.