Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Divatrendőrség a valóságban: Észak-Korea betiltja a bőrkabátokat, hogy senki se utánozhassa Kim Dzsongunt

Hát ez is eljött: divatrendőrség alakult Észak-Koreában, hogy elkobozzák az állampolgárok bőrkabátjait, nehogy nyilvánosan merjék viselni azokat.

...svg content...A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott képen Kim Dzsong Un elsõszámú észak-koreai vezetõ, a Koreai Munkapárt fõtitkára, a Nemzetvédelmi Bizottság elsõ elnöke az észak-koreai kommunista állampárt nyolcadik kongresszusának tiszteletére tartott katonai díszszemlén Phenjanban 2021. január 14-én. MTI/EPA/KCNA
Ázsia
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Az RFA-val a helyzetet ismerő források osztották meg az ország legújabb nonszensz szabályozását, melynek célja, hogy megbüntessék azokat az állampolgárokat, akik bőrkabátban lépnének utcára, ezzel utánozva a rezsim vezetőjét. Miután Kim 2019-ben egy eseményen bőrkabátban jelent meg, a ruhadarab egyre nagyobb népszerűségnek örvendett az országban, habár először leginkább a gazdagok szórakozása volt a vezető utánzása.

Mivel egyre többen akartak bőrkabátot, az ipar is alkalmazkodott, és míg korábban Kínából importáltak valódi bőrkabátokat, később Észak-Koreában is elkezdték gyártani, csak éppen műbőrből. Idővel szinte minden piacon lehetett találkozni ezekkel a kabátokkal, és egyre több fiatalember viselte őket, ez azonban szemet szúrt a vezetésnek, ezért szó szerint divatrendőrség járja az utcákat, hogy elkobozzák a kabátokat az eladóktól, illetve az utcán sétáló emberektől, akik viselik.

A divatrendőrség alkalmazása azonban nem csupán ennyiről szól: idén januárban, a 8. pártkongresszuson minden magasabb rangú tisztviselő, és maga Kim Dzsongun is bőrkabátot viselt. Az eseményen részt vett Kim húga is, aki szintén bőrkabátot viselt, így a kabát egyfajta szimbólummá vált – ezzel együtt pedig a befolyásos nők szimbólumává is.

A fiatal férfiak azzal az érvvel próbálnak szembeszállni a divatrendőrséggel, hogy saját pénzükön vették a kabátokat, és senkinek semmi oka elvenni azokat. A divatrendőrség pedig a következő érveket hozza fel az elkobzások során: „tisztátalan irányzat, amely megkérdőjelezi a Legfelsőbb Méltóság tekintélyét”. Magyarul a párt dönt még arról is, hogy mit viselhetnek az emberek és mit nem.