Deutsch Tamás sem felejt
A Fidesz alapító tagja és egyik legismertebb politikusa sem felejt, pláne, ha egy olyan fájdalmas és történelmi megemlékezésről van szó, mint 1956.
1956 egy olyan év volt a magyar történelemben, amit soha nem feledünk. Generációk nőttek fel azóta, de minden évben legalább egy alkalommal szükséges megemlékezni arról a bizonyos napról, mely mindent megváltoztatott.
Deutsch Tamás is ezt teszi, akinek ez ugyancsak fontos, és Magyarország történelmének egyik legfontosabb dátumáról beszélünk. Több mint 60 éve már annak, ami akkor történt, de mintha csak tegnap lett volna.
„Tisztelt Hölgyeim és Uraim, Kedves Ünneplő közösség! Megilletődötten állok ma Önök előtt. Az 1956-os gyönyörű magyar forradalmunkról, október huszonharmadika mámorító misztériumáról a kommunista diktatúra évtizedeiben a durva, erőszakos és indulatos tiltás miatt hallgatni kellett. Egészen pontosan hallgatnunk kellett volna.” – írta a posztjában Deutsch.
„A kommunista nagyurak rettegtek ’56 dicsőségétől, a 60-as évek közepétől még hatalmuk teljében is, csupán izgatottan és izzadságszagúan mantráztak mindenféle gyalázatos hazugságokat az „ellenforradalomról”. Október 23-a, az 56-os forradalom a kommunizmus évtizedeiben a baloldaltól ma is jól ismert valóságtagadás, eltörléskultúra, a cancel culture tankönyvi esete volt.”
Október 23-a ugyanis nem egyszerűen nemzeti ünnepünk
„56-ról ugyan tilos volt nyíltan beszélni, végképp tilos volt a nyilvánosság előtt beszélni, de mégis ezen a napon minden jóakaratú magyar csak erről beszélt. Halkan, suttogva, családi és baráti körben, lázadva a kommunista elnyomás ellen. És a rendszerváltoztatás kezdetétől fogva végre nyilvánosan, hangosan és boldogan lehet október 23-át, a győzelmes magyar szabadságküzdelmünket ünnepelni. Október 23-a ugyanis nem egyszerűen nemzeti ünnepünk, október 23-a örömünnep. És egy örömünnepen megilletődötten és szívből beszél az ember.”
„Kedves Barátaim! Ma arra a 66 esztendővel ezelőtti csodálatos napra emlékezünk, amikor megmutattuk önmagunknak, és az egész világnak, de különösen az ellenségeinknek, kik is vagyunk valójában! Mi magyarok a szabadság szerelmesei, a pesti srácok nemzete vagyunk! Mi magyarok Európa azon kevés nemzete közé tartozunk, akik a saját erejükből vívták ki a szabadságukat és a nemzeti függetlenségüket!”
„De ezen a napon emlékeznünk kell arra a 16 évvel ezelőtti délutánra is, amikor kettős gyalázat esett meg Budapest utcáin. A magyar baloldal történelmi szégyene, hogy ma is az a Gyurcsány Ferenc a vezérük, aki 16 esztendővel ezelőtt elégtételt akart venni a jóakaratú magyarokon az ‘56 miatti személyes, családi és az egész posztkommunista baloldalt keresztül-kasul átjáró politikai frusztrációikért.”
2006 és Gyurcsány
„2006. október 23-án Gyurcsány parancsára a szó szoros értelmében véres rendőrcsizmák tiporták a jogállamiságot Magyarországon. Olyasmi történt, amire nem volt példa sem korábban, sem azóta az európai együttműködés több mint fél évszázados történetében. Példátlan ugyanis, hogy egy uniós országban a politikai tiltakozást a diktatúrákra jellemző módon a rendőrterror legbrutálisabb eszközeivel, kardlapozással, azonosító jelvény nélküli rendőrök brutális ütlegelésével, szemkilövetéssel verjenek le, és a hatalomtól eltérő véleményen lévő ártatlan emberekkel szemben pedig fizikai és büntetőjogi megtorlást alkalmazzanak.”
„Tisztelt Emlékezők! A jóakaratú magyarok soha nem felejtik, hogy a baloldal amikor 1945 után kormányra került, haladéktalanul fegyvert fogott a nemzetére. A magyar baloldal 1956-ban a hatalmát féltve, szovjet tankokkal a háta mögött megint fegyvert fogott a nemzetére. És a magyar baloldal 2006-ban a demokrácia körülményei között is képes volt fegyvert fogni a nemzetére. A magyar baloldalt ezért soha többé nem szabad még a hatalom közelébe sem engedni, mert máskülönben már megint előfordulhat, hogy újra fegyvert fog a nemzetére”
„Tisztelt Ünneplő Közösség! A kivívott szabadságért, a személyes és közösségi szabadságunkért minden nap újra és újra meg kell harcolnunk. Különösen igaz ez itt, a Kárpát-medencében. Nincs ez ma sem másként. És bizony ez nem elkoptatott általánosság, ez nemzedékeken átívelő közös bölcsességünk. Európa sajnos nagy bajban van. Alig egy évtizede súlyos pénzügyi és szociális válság sújtotta, a tömeges illegális migráció áradata folyamatosan fenyegeti, a világjárvány pedig Európán is végigsöpört. Nyolc hónapja háború dúl a szomszédunkban, ami biztonságunkat és így szabadságunkat is fenyegeti.”
Az elhibázott brüsszeli szankciók
„Az elhibázott brüsszeli szankciók pedig ismét válságot okoztak, elszabadultak az energiaárak, vágtat az infláció, a szankciók a fájdalomküszöböt messze meghaladó bajokat szabadítottak az európai gazdaságra és európai családok millióira. Mindezeket megfejelve Brüsszel hosszú évek óta ideológiai és politikai hidegháborút folytat a magyarok és a lengyelek ellen, mert nem engedünk a nemzeti elkötelezettségünkből, a hagyományos európai értékek képviseletéből és a normalitásból. Sem Európa, sem Magyarország nem maradhat meg, ha feladja önmagát! Mi nem engedünk ’56-ból, nem engedjük, hogy semmibe vegyék Magyarország, és Európa értékeit és érdekeit!”
„Nekünk a velünk egyet nem értőkkel vitáink vannak, de véletlenül sem gyűlöljük őket, viszont megrökönyödünk a velünk szembeni folyamatos brüsszeli és baloldali nettó gyűlölettől. A Rákosi-időben, a Kádár-rendszerben és a szabad Magyarország éveiben is a kommunisták és a posztkommunisták azt csinálták, és azt csinálják most is, amit külföldről mondanak nekik. ’56 előtt, és ’90-ig Moszkvából, azóta pedig Nyugatról, Brüsszelből és a tengerentúlról. Nincs új a nap alatt, hiszen ismerjük a mondást „a kommunista nem vész el, csak átalakul”. A lelkes moszkovitákból szorgalmas brüsszeliták és sorosisták lettek.”
„Kedves Barátaim! 1956 unikális. 66 esztendővel ezelőtt olyan szabadságküzdelem zajlott Magyarországon, amely végül halálos sebet ejtett a kommunista világbirodalmon. Az ’56-os forradalom hősei azért harcoltak, hogy véget érjen a szovjet elnyomás és legyen végre béke. Szabadság ugyanis nincs béke nélkül. A szabadságharcunkat leverni „ugyan” le lehetett, de a kommunista világrendszer soha nem tudta már kiheverni az akkor elszenvedett sebeket.”
„Ma is követnünk kell az 56-os hőseink példáját és a békéért kell küzdenünk, amely nélkül nincs magyar függetlenség. Mi magyarok tudjuk jól, hogy a szabadságharchoz nemcsak szív, nemcsak ész, de erő is kell, a mi erőnk pedig az egységünk! Nem kérdés hát, hogy a szabadságunkat ma is bárkivel szemben meg fogjuk védeni! Éljen hát a magyar szabadság, éljen a haza! Tisztelet a hősöknek!” (Elhangzott az 1956-os forradalom és szabadságharc 66. évfordulója alkalmából tartott ünnepi megemlékezésen, 2022. október 21-én, Pesterzsébeten.)”