Delhi légszennyezettsége meghaladta a WHO határértékének 100-szorosát
Ez pedig egy nagyon súlyos probléma.
A Guardian jelentése szerint Delhiben a levegő minősége pénteken elérte a súlyos szintet, s egy nagyon sűrű, mérgező szmog borította be a várost: ezzel kezdetét is vette a „szmogszezon”, mely Indiában évről évre egyre súlyosabb problémává válik.
A korábban soha nem látott mértékű légszennyezés nyomán bezárták az iskolákat, Delhi környékén pedig megtiltották a nem létfontosságú építkezéseket, miután a levegőminőségi index a városban majdnem elérte az 500-as értéket. Ez a legmagasabb érték, melyet egy mérés elérhet, ezzel együtt pedig az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által egészségesnek tartott határérték százszorosa (!).
A levegőminőség a városban korábban is a legrosszabbak közé tartozott, ám az lemúlt héten tovább romlott, ami szinte biztosan annak tudható be, hogy a szomszédos Haryana és Punjab államokban a gazdák a vetési szezonban erősen megnövekedett számban égették fel földjeiket.
A földekről származó jelentős mennyiségű füst, mely a széllel szennyező anyagokat szállított Delhibe, valamint a részecskéket megkötő hőmérséklet-csökkenés összességében a valaha mért legrosszabb levegőminőséget eredményezte.
A Delhiben dolgozó orvosok most arra is rámutattak, hogy már kezdik látni a szennyezés káros hatásait a város lakosaira. Nikhil Modi, a delhi Apollo kórház orvosa megosztotta: