Dél-Korea, Japán és az USA közös rakétavédelmi gyakorlatot tart Észak-Korea miatt
Dél-Korea, Japán és az Egyesült Államok hétfőn közös tengeri rakétavédelmi gyakorlatot tart, reagálván az egyre nagyobb fenyegetést jelentő Észak-Koreára.
Észak-Korea folytatja az illegális rakétatesztjeit, és Kim Dzsongun, az ország vezetője felszólította a hadseregét, készüljenek fel egy esetleges háborús helyzetre. Rendkívül veszélyes az a kommunikáció, amit az északi rezsim képvisel, mely miatt erősen aggódnak a térségben.
Japán nemrég evakuálási riasztást adott ki az egyik szigetén egy észak-koreai rakéta miatt. Végül kiderült, a riasztás téves volt, és a rakéta nem okozott problémát, de továbbra is aggódnak a kilövések miatt.
Miközben Észak-Korea víz alatti nukleáris drónokat is tesztelt, Dél-Korea, Japán és az USA közös tengeri rakétavédelmi gyakorlatot tart hétfőn. Teszik ezt annak érdekében, hogy nagyobb biztonsági együttműködést szorgalmazzanak Észak-Korea fenyegetéseivel szemben.
Észak-Korea fenyegetése egyre aggasztóbb
A bejelentés napokkal azt követően történt Szöul részéről, hogy a három ország a washingtoni tárgyalások ideje alatt megállapodtak, fokozzák a diplomáciai és katonai együttműködésüket, melynek részeként rendszeres rakétavédelmi és tengeralattjáró-elhárítási gyakorlatokat tartanak.
A hétfői gyakorlatokat Korea és Japán között tartják a nemzetközi vizeken. A dél-koreai Yulgok Yi I. nevű 7600 tonnás Aegis romboló, az amerikai USS Benfold, és a szintén az Aegis radarrendszerrel felszerelt japán Atago romboló vesz részt a gyakorlaton – írja a CNA.
A hivatalos tájékoztatás szerint virtuális célpontot hoznak létre, melynek ideje alatt figyelik az információmegosztást, azok válaszidejeit. A dél-koreai haditengerészet közleménye szerint erre az észak-koreai rakétaprovokációi miatt van szükség, ami egyfajta válaszlépés is.
A dél-koreai és az amerikai légierő külön-külön is hadgyakorlatot tart, amit szintén hétfőn kezdenek meg, mely 12 napon át tart. A helyzet súlyosságát jól bizonyítja, hogy Dél-Korea és Japán öt év után újra megbeszéléseket tart Szöulban. Yoon Suk Yeol dél-koreai elnök ígérte, ezen kapcsolatok túlmutatnak a múlton, és márciusi tokiói látogatásával egy 12 éves szünetnek vetett véget, ugyanis azelőtt több mint tíz éve nem járt dél-koreai elnök Japánban.