Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Decemberre 105 videójátékot engedélyezett Kína, másfél éve a legtöbbet

Immáron 17 hónapja nem lehetett látni ilyen nagy számot a friss engedélyeknél.

...svg content...Fotó: Depositphotos
Konzol/Videójátékok
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő
TÉMÁK

A South China Morning Post jelentése szerint Kína decemberre 105 videójáték kapcsán adott ki engedélyt, amire már 17 hónapja nem volt példa. Ez pedig egy újabb pozitív jelzés a piac számára, melyet a múlt héten egy rendelettervezet rázott meg, mely az online játékokra fordított kiadások visszafogását célozza.

A kínai Nemzeti Sajtó- és Kiadóhivatal (NPPA) által hétfőn közzétett legutóbbi engedélyezési tétel az első komolyabb mennyiséget felsoroló lista 2022 júliusa óta: akkor ugyanis 135 cím került fel a havi listára. A portál értesülései szerint pénteken a szabályozó hatóság 98 külföldi címet is jóváhagyott. Soron kívül Máv: éjszaka helyreállhat a Déli pályaudvart érintő vonalak menetrendje

A döntés kapcsán a Kínai Audió-Video és Digitális Kiadói Szövetség (CADPA) félhivatalos szakmai szervezete, a Game Publishing Committee of the China Audio-Video and Digital Publishing Association (CADPA) hétfőn a hivatalos WeChat-fiókján közzétett cikkében azt közölte, meglátásuk szerint e lépés „erőteljesen bizonyítja a hatóságok egyértelműen támogató álláspontját az online játékok fejlődésével kapcsolatban”.

Az újonnan engedélyezett játékok között olyan címek vannak, mint a Tencent Holdings Assault Fire: Future című játéka, valamint a NetEase két címe, a Lost Light és a Sifangyuzhishi. Az új listával a jóváhagyott címek száma idén 1076-ra emelkedett, ami drasztikus javulást jelent a két évvel ezelőtti átfogó megszorításokat követő bizonytalanságtól sújtott iparág számára.

A 2021 augusztusától 2022 márciusáig tartó nyolc hónapra ugyanis befagyasztották az engedélyek kiadását, így 2021-ben mindössze 748, 2022-ben pedig 512 címet engedélyeztek. A CADPA közleményében jelezte, reméli, hogy a tagok, köztük a Tencent és a NetEase óriáscégek „erőfeszítéseket tesznek annak érdekében, hogy több minőségi tartalmat terjesszenek, és elősegítsék az online játékipar magas színvonalú fejlődését”.