392,15 Ft
457,95 Ft
63,270 $

Óriási verést mért a Debrecen a Zalaegerszegre, Dzsudzsák is betalált

A Debrecen sokat törlesztett ezzel a nagyarányú győzelemmel a ZTE ellen az NB1 25. fordulójában vasárnap délután.

Fotó: Dzsudzsák Balázs, a debreceni csapat játékosának gólöröme a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában játszott Debreceni VSC - Zalaegerszegi TE FC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2024. március 17-én. MTI/Derencsényi István

Nem lehet azt mondani, hogy minden a papírforma szerint alakulna az NB1-ben, miután az Újpest nem tudott nyerni az utolsó Mezőkövesd ellen, hiába győzték le egy hét leforgása alatt a Videotont és a Puskás Akadémiát. Az utolsó pillanatokban egyenlített az ellenfél, és onnan már nem volt hova tovább az Újpestnek.

A Paks sem lehetett boldog, a Diósgyőr otthonában kaptak ki, ami után Bognár György, a paksiak vezetője azt mondta, nincs gond. Ha azonban a tabellára pillant, van azért némi gond azzal, hogy a Ferencváros úgy futhatott neki a meccsének, hogy két mérkőzéssel kevesebbet játszott a Pakshoz képest, és vezet.

A Debrecen is ingázó teljesítményt nyújt, és egy ideje nem volt példa arra, hogy nyertek. Most azonban sokakat kárpótoltak ezzel az 5-1-es sikerrel a ZTE ellen, amivel igazi gálát rendeztek odahaza. A DVSC kitett magáért, Dzsudzsák Balázs, a csapat vezére szintén eredményes tudott lenni, ami mindig külön öröm a közönségnek.

Már a 4. percben vezetéshez jutottak Hamzat góljával, míg a 25. percben Botond Vajda növelte az előnyt. Nem sokkal később büntetőt kapott a Debrecen, Dzsudzsák pedig nem hibázott, berúgta azt. A sokk csak ezután következett a ZTE számára, ugyanis a 38. percben Bárány Donát 4-0-ra módosította az állást.

Félő volt, hogy ebből egy történelmi ütés is lehet, de ezt követően már csak egy gólt szereztek a hazaiak a 71. percben. Bárány duplájával és Németh szépítésével lett 5-1 a vége, amivel a DVSC felugrott a 4. helyre 36 ponttal a 42 pontos Videoton mögé, míg a Diósgyőr az 5. helyen 35 ponttal várja a folytatást.

Végjátékos büntetővel bukta el a győzelmet a Manchester United az Old Traffordon

A Manchester United ismét saját magát hozta nehéz helyzetbe, most a Burnley ellen az Old Traffordon.