Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

David Pressman távozik az amerikai nagyköveti posztról – kiderült, ki lehet az utódja

A kormánypártok és támogatóik legnagyobb örömére Pressman bejelentette távozását.

...svg content...Fotó: MTI/Hegedüs Róbert
Észak-Amerika

Takács Petra

Szerkesztő

David Pressman amerikai nagykövet kedden bejelentette, hogy január közepén lezárja budapesti misszióját. Az értesülést az amerikai nagykövetség szerdai hírlevele is megerősítette. A Mandiner a Hungarian Conservative-ra hivatkozva három lehetséges jelöltről írt, akik esélyesek lehetnek a nagyköveti posztra: Nancy Brinker, David Cornstein és Bryan Leib.

Nancy Brinker politikai pályafutása során jelentős eredményeket ért el. 2001 és 2003 között, ifjabb George W. Bush elnöksége alatt már vezette a budapesti nagykövetséget. Kiemelkedő munkát végzett a mellrák elleni küzdelemben, valamint a munkavállalói kizsákmányolás elleni fellépésben. Tevékenységéért a Magyar Érdemrend középkeresztjével tüntették ki.

David Cornstein – aki a Trump-adminisztráció alatt, 2018 és 2020 között töltötte be a nagyköveti pozíciót – 86 éves diplomata, és David Pressman szöges ellentéte. Nagyköveti ideje alatt a magyar-amerikai kapcsolatok a csúcspontjukat érték el, s gyakran méltatta a magyar kormány migrációs politikáját is.

Bryan Leib, egykori floridai republikánus kongresszusi jelölt, jelenleg az Alapjogokért Központ vezető kutatójaként dolgozik. Az utóbbi időszakban élesen bírálta David Pressman kijelentéseit, melyek szerinte jelentősen rontották a magyar-amerikai kapcsolatokat. Ezzel párhuzamosan a magyar kormány álláspontját többször is nyilvánosan védte.

Korcsolyapályák várják a kikapcsolódni vágyókat a Balatonnál

Van, ahol már el is kezdődött a szezon!

Kutatás: a Földön általunk ismert élet nem alakulhatott ki a Vénuszon

Egy új tanulmány szerint a bolygó belseje száraz, ami arra utal, hogy nem rendelkezett folyékony vízzel teli óceánokkal, amelyeket hagyományosan az élet kialakulásához szükségesnek tartanak.