Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Dánia tovább menetel, Csehországot is legyőzték az elődöntőért

Dánia tovább menetel, Csehországot is legyőzték az elődöntőért

Dánia tovább menetel, Csehországot is legyőzték az elődöntőért
A dán Kasper Dolberg (b,2) és Mikkel Damsgaard (j2) ünnepel, miután csapatuk megszerezte második gólját a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjének Csehország-Dánia mérkőzésén Bakuban 2021. július 3-án. MTI/AP/Getty pool/Dan Mullan

Az első félidőben Dánia két gólt rúgott a 2020-as Európa-bajnokság negyeddöntőjében Csehországnak, akik a második játékrészben sokkal aktívabbak voltak, de csak a szépítésig jutottak.

Az elmúlt két mérkőzésükön nyolc gólig jutó dánok egy szöglet után már az ötödik percben megszerezték a vezetést, majd ezt követően is veszélyes helyzeteket alakítottak ki.

A cikk a videó után folytatódik

A csehek az első húsz perc letelte után kezdtek bátrabban támadni, pontrúgásokból és lövésekből is veszélyeztettek, de Schmeichelnek a szünetig mindössze egyszer kellett nagyot védenie.

Eközben a dán válogatott elsősorban a sikeres kontráiban bízott, egy ilyen végén pedig még a fordulás előtt ismét mattolták Vaclikot.

A második játékrészt nagy lendülettel kezdték a csehek, Schmeichelnek az első percben kettőt kellett védenie, nem sokkal később azonban már ő is tehetetlen volt.

A gyors szépítő gól után újfent kiegyenlítetté vált az összecsapás, mindkét együttes előtt adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek, de újabb gól már nem született így az 1992-ben Európa-bajnok dánok örülhettek a továbbjutásnak, írja az MTI.

A dánok ellenfele az este 9-kor kezdődő Anglia-Ukrajna mérkőzés győztese lesz.