Hatalmas fizetéssel csábítanak dagesztáni tanárokat Donyeckbe és Luhanszkba
Az önhatalmúlag kikiáltott szakadár köztársaságokban meg akarja szilárdítani az orosz oktatási rendszert, amihez az Orosz Föderációban tapasztalatot szerző tanárok szükségesek.
A helyi sajtó alapján pedig most az Ukrajinszka Pravda arról számolt be, hogy a dagesztáni oktatási és tudományos minisztérium már meg is kezdte a helyi tanárok toborzását, akiket majd átvezényelnek az úgynevezett Donyecki Népköztársaság és Luhanszki Népköztársaság területére.
A lap szerint a dagesztáni oktatásügy egyenesen a szövetségi oktatási minisztériumtól kapott levelet, amelyben közölték, hogy fontos információkat kell megosztaniuk a dolgozókról annak érdekében, hogy a donyecki és luhanszki oktatási évet meg tudják szervezni.
A levélben ráadásul hangsúlyozták azt is, hogy a jelentkezők esetében arra számítanak, hogy huzamosabb időre utaznak a szakadár régiókba, megalapozva ezzel a helyi, orosz oktatási rendszer alapú oktatást.
A lap tudomása szerint július 8-ig 60-an adták be a jelentkezésüket, hogy az oroszok által megszállt területekre költözzenek. A hatóságok ezért cserébe meglehetősen busás fizetést ígérnek orosz viszonylatban, ami a dagesztániaknak azért is vonzó, mert egy alacsony életszínvonalú területe a Föderációnak.
Úgy tudni azonban, hogy az orosz hatóságok akár megduplázott fizetéssel, plusz napi 8000 rubeles (52 ezer forint) további támogatással csábítják a tanárokat, amely orosz viszonylatban olyan jelentős összeg, amit sokan nem tudnak visszautasítani.
Nem érdemes azonban készpénzként kezelni ezt a hatósági ígéretet, mivel az Orosz Föderáció esetében nem példátlan, hogy a hatóságok átverik a lakosokat. A katonákkal kapcsolatban lehetett több ilyen esetről hallani, hogy jelentős összegre kaptak a harcosok ígéretet, aminek a felét se látták.
Igazolja a háború népirtó jellegét azonban, hogy az ukrán oktatás csíráját is ki akarják irtani a területről és teljesen oroszosítani akarják azt. Kérdéses, hogy az ukránok még vissza tudják-e foglalni a jogos területüket, ahol most a betolakodók alakítják az oktatást.