Csodálatos fotót készítettek a Tejútrendszerről a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén
Don Pettit, a NASA rangidős aktív űrhajósa lenyűgöző felvételt osztott meg, melyet az ISS fedélzetén készített a Tejútrendszerről.
Don Pettit, a NASA űrhajósa 2024. szeptember 11-e óta tartózkodik a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetén, amelynek ideje alatt számos elképesztő fényképet készített. Ezúttal egy igazán különleges képpel jelentkezett Instagram-oldalán, aminél szebbet minden bizonnyal még nem készítettek a világűrben.
A kép alján a Föld látható elmosódva, ami nem csoda, tekintettel arra, hogy az ISS másodpercenként 8 kilométert tesz meg a bolygó körül keringve. A kép azonban nem a Földre, hanem a világűrre fókuszál, így a felvételen jól látni többek között a Tejútrendszert, rengeteg csillagot, a pirkadatot a Föld légkörén, de még a Starlink-műholdak által visszavert napfényt is – szúrta ki a HVG.
Az IFLScience megjegyzi: a fotó Andrew McCarthy asztrofotós szerint „a legjobb asztrofotó, amelyet az ISS fedélzetéről valaha készítettek”. Pettit egyébként egy saját maga által fejlesztett eszközzel egészítette ki a fényképezőgépét, hogy a felvételen épp azok a részek legyenek élesek, amikre szükség van.
Míg egy magyar fotós egy, a Nap felé száguldó üstököst örökített meg nemrégiben. A küzdelmes körülmények és a csontig hatoló hideg csak még különlegesebbé tették az üstökös megpillantását, ami a fotós számára az egyik legemlékezetesebb lett. Míg ebben a cikkben arra tértünk ki, hogy olyan fényben ragyogott fel a Tejútrendszer közepén található fekete lyuk, amilyet még sosem láthattunk.