Csaknem 1500 ember bevonásával végez oltáshatékonysági vizsgálatot a főváros
Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes sajtótájékoztatón jelentette be, hogy antitestmennyiségi kutatást végez a főváros, melynek eredményeit várhatóan a jövő hét elején hozzák nyilvánosságra.
Közel 1500, a fővárosi szociális és hajléktalanellátásban dolgozó és élő bevonásával végez oltáshatékonysági kutatást Budapest, melynek során azt vizsgálják, hogy a betegségen átesett, vagy a vakcinával már beoltott személyek szervezetében kialakultak-e a védettséghez szükséges antitestek, és ha igen, milyen mennyiségben.
A Telex számolt be róla, hogy Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettes online sajtótájékoztatón jelentette be, hogy antitestmennyiségi kutatást készítenek a budapesti szociális- és hajléktalanellátó-hálózatban dolgozók és lakók körben.
A vizsgálat eredményeit tartalmazó jelentést jövő kedden tárgyalhatja az operatív törzs, melyet aztán nyilvánosságra is hoznak. A kutatásban résztvevő közel 1500 fővárosi kizárólag Pfizer- és Moderna-oltóanyagokat kaptak – írja a portál.
A főpolgármester-helyettes szerint az adatok várhatóan azt fogják mutatni, hogy a védőoltás működik, tehát hatékonyan nyújt védettséget és szükséges a járvány elleni harcban. A kutatást bizonyos időközönként a tervek szerint megismétlik majd a budapesti szociális és hajléktalanellátásban, így időben kiderülhet, ha emlékeztető oltásra van szükség.
Karácsony Gergely főpolgármester azt javasolja a budapesti vállalatok vezetőinek, hogy adjanak szabadnapot az oltást felvevő alkalmazottaknak. Kiss közölte, hogy az elmúlt hónapokban 600 plakát és 12 ezer szórólap segítségével hívták fel az emberek figyelmét az oltás fontosságára, és olyan videókat forgattak különböző közéleti személyiségekkel, amelyek a vakcina felvételire buzdítják az lakosságot.