Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

A Burger King és Marks & Spencer is nyitva marad Oroszországban

A Burger King és Marks & Spencer is nyitva marad Oroszországban

A Burger King és Marks & Spencer is nyitva marad Oroszországban
Fotó: Pixabay

A franchise-ok üzemeltetői nem tettek eleget az anyavállalat felszólításának.

A Starbucks, a McDonald’s és számos más vállalat bejelentette, korlátozza vagy felfüggeszti üzleti tevékenységét Oroszországban, a Burger King azonban nem tudta bezárni 800 éttermét, és a Marks & Spencer is küzd szupermarketei bezárásával.

A cikk a videó után folytatódik

A Burger King anyavállalata azt közölte, hogy független oroszországi üzemeltetője „megtagadta” az éttermek bezárását. A Restaurant Brands International Inc. elmondta, hogy a franchise átvevőjével, Alekszandr Kolobovval kötött szerződéseinek érvényesítéséhez az orosz kormány segítségére lenne szükség, de tudják, hogy erre nem fog egyhamar sor kerülni.

A Marks & Spencer is hasonlóképpen járt, 48 üzletét nem tudja bezárni, miután ezek egy török cég által üzemeltetett franchise üzletek.