Bűnügyi felügyeletbe került a koronavírus-gyógyszerrel nyerészkedő magyar orvos
Nyomkövetőt kapott az a covid-gyógyszerrel üzletelő orvos és ismerőse, akiket sikkasztással gyanúsított meg a Fővárosi Törvényszék.
A férfit és a nőt sikkasztáson kívül foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetéssel, vesztegetéssel, illetve önálló intézkedésre jogosult személy általi kötelességszegéssel, üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettével gyanúsítják – olvasható a HVG riportjában.
A törvényszék közleményéből kiderült, hogy az orvosi praxisa közben a férfi többször is pénzt fogadott el a nőtől azért, hogy az őt foglalkoztató kórház tulajdonában lévő favipiravir hatóanyagú szerből a kért mennyiséget beszerezze.
A szakember ezen felül pénzért cserébe elintézte, hogy a nő és koronavírusos ismerősei soron kívüli ellátásban részesüljenek. Ha bűnösnek találják az orvost, akár 15 év, társát pedig 7 év szabadságvesztésre ítélhetik.
Az ügyészség a szökés veszélye miatt indítványozta a gyanúsítottak letartóztatását, akik fellebbeztek a döntéssel szemben.
Bár a Fővárosi Törvényszék osztotta az elsőfokú bíróságnak a gyanúsítottak személyi körülményeire vonatkozó megállapításait, úgy ítélte meg, hogy az eljárás tárgyi súlya, az elkövetés körülményei, valamint a bűncselekmények büntetési tétele megalapozza mindazt, amire az ügyészség hivatkozott. Az indokolásban pedig arra is felhívta a figyelmet, hogy a másodrendű terhelt ellen két büntetőeljárás is folyamatban van – írta a HVG.
A másodfokú bíróság végül kényszerintézkedés gyanánt bűnügyi felügyeletet rendelt el, így mozgásukat nyomkövető technikai eszközökkel szükséges ellenőriznie a hatóságoknak.