Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Rendesen bekeményít az amerikai kormány – megtisztítják a városokat az erőszaktól

Rendesen bekeményít az amerikai kormány – megtisztítják a városokat az erőszaktól

Rendesen bekeményít az amerikai kormány – megtisztítják a városokat az erőszaktól
Shutterstock

Az amerikai kormány nagyobb erőket mozgósíthat az erőszak visszaszorítására a városokban.

Donald Trump vasárnap határozottan kijelentette, „nem megyünk háborúba” Chicagóval, miután előző nap egy olyan bejegyzést osztott meg, amelyben ez a felirat szerepelt: „Chicago hamarosan megtudja, miért hívják a Háborús Minisztériumnak”.

A cikk a videó után folytatódik

Az Egyesült Államok elnöke hangsúlyozta: „Nem megyünk háborúba. Meg fogjuk tisztítani a városainkat. Rendbe fogjuk tenni őket, hogy ne öljenek meg minden hétvégén öt embert. Ez nem háború. Ez józan ész.”

Amikor arról kérdezték, miért éppen Chicagót és Bostont célozza, miközben vannak republikánus vezetésű államokban is magasabb bűnözési rátájú városok, például Memphis és St. Louis, Trump így reagált: „Elnézést, elnézést. Tudja, hány embert öltek meg Chicagóban múlt hétvégén? Nyolcat. Tudja, hányat öltek meg az azt megelőző héten? Hetet. Tudja, hányan sebesültek meg? Hetvennégyen sebesültek meg. Azt gondolja, van ennél rosszabb? Nem hiszem.” – idézte az elnököt az ABC News.

Az FBI adatai szerint Chicago és Boston bűnözési mutatói alacsonyabbak, mint több republikánus vezetésű államban található városé. A statisztikák alapján Chicagóban 100 000 lakosra 17,5 gyilkosság jut, Bostonban 3,6, míg Memphisben 40,6, St. Louisban pedig 54,1.

Trump kijelentései újabb vitát váltottak ki az amerikai közéletben a bűnözés kezeléséről és a szövetségi kormány szerepéről a nagyvárosok rendfenntartásában.