Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Budapesten átlagosan már havi 260 ezer forint felett lehet lakást bérelni

Budapesten átlagosan már havi 260 ezer forint felett lehet lakást bérelni

Budapesten átlagosan már havi 260 ezer forint felett lehet lakást bérelni
Fotó: Unsplash/Ljubomir Žarković

Horrorisztikusan sokat kérnek az emberektől a lakástulajdonosok Budapesten.

Erős túlzás lenne azt mondani, hogy olcsó lenne az élet Budapesten, nem véletlenül igyekeznek az emberek a város szélén lakni. Sokan mások pedig vidékre költöznek, és inkább ingáznak.

Azok, akik egyedül élnek, nagyon nehéz helyzetben vannak, de sokszor még az összeköltözés sem oldja meg teljesen a magas költségeket. Az, ami jelenleg Budapesten van, több szempontból is problémás.

Az első fél évben 10-15 százalékkal nőttek az árak

Az első fél évben 10-15 százalékkal nőttek az árak a fővárosi albérleti piacon és a főszezonban, a kereslet megugrásával további drágulásra lehet számítani – hívta fel a figyelmet csütörtöki elemzésében a Duna House ingatlanforgalmazó.

A budapesti átlagos bérleti díj 260 ezer forint fölé nőtt, a lakások fajlagos négyzetméterára 5 ezer forint. Az egyszobás lakást keresők 160-260 ezer forint közötti díjakra készülhetnek havonta a Duna House kínálati adatai szerint.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetésének napja idén július 24-e, ezt követően megugrik a kereslet az albérletek iránt – írták. A Duna House szakértőinek tanácsa, hogy már a ponthatárok kihirdetése előtt érdemes feltérképezni a bérleti piac kínálatát. A bérlők közötti versenyben előnyt szerezhet, aki akár jövedelemigazolással, akár korábbi főbérlőtől származó ajánlással felszerelkezve igyekszik biztosítékot adni a tulajdonos számára a megbízhatóságáról. Amennyiben több tanuló költözne egy lakásba, úgy érdemes minden leendő lakónak megjelenni az ingatlan megtekintésekor, akár már a kaució és az első havi bérleti díj összegével felszerelkezve.

Mindenképpen írásos megállapodásban érdemes rögzíteni a feltételeket, amely azonban abban az esetben védi kellőképpen a feleket, ha közjegyző előtt írják alá. Az energetikai tanúsítvány szerződésbe foglalása nem, de az irat bemutatása bérlés esetén is kötelező. Érdemes elkérni a korábbi közüzemi számlákat is, valamint ellenőrizni, hogy egyik szolgáltatónál sem halmozódott fel tartozás – ajánlotta a Duna House.

Liner/MTI