Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A britek 40 százaléka szeretné örökre megtartani a maszkokat

Kétharmaduk szeretné, ha a koronavírus elleni vakcinát egészen addig kötelezővé tennék, amíg a vírust globálisan ellenőrzés alá nem vonják.

...svg content...Fotó: Unsplash/Julian Wan
Külföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

A britek jelentős része azt szeretné, ha bizonyos koronavírus elleni korlátozások örökre érvényben maradnának, miután a kormány azt tervezi, hogy hamarosan teljesen eltörli azokat. Az Ipsos MORI által a The Economist számára csütörtökön készített felmérés szerint közel 70 százalék szeretné, ha a maszkviselést kötelezővé tennék az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön egy bizonyos ideig július 19. után, amikor a kormány azt tervezi, hogy minden korlátozást felold.

64 százalék pedig azt szeretné, ha ezek az előírások mindaddig érvényben maradnának, amíg a koronavírust nem sikerül világszerte megfékezni. Hosszú távon azonban az emberek 40 százaléka szeretné, ha a maszk viselése az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön örökre megmaradna. Hasonlóképpen, 41 százalék ellenzi őket teljesen. Soron kívül Gulyás Gergely Magyar Péterről: „Időben szóltam, hogy elmebeteg”

Az Ipsos MORI 2021. július 2-3. között 1025, 16-75 év közötti brit felnőttet megkérdezve készített interjút. Ám vannak más korlátozások is, amelyeket a lakosság támogat, annak ellenére, hogy a kormány július 19-én meg akarja szüntetni őket: a britek közel 70 százaléka támogatja, hogy a július 19. után visszatérő utazók 10 napig karanténban maradjanak, miután visszatértek az Egyesült Királyságba.

Mintegy 63 százalék azt szeretné, ha ez addig folytatódna, amíg a vírustól globálisan meg nem szabadulunk. Egyharmaduk örülne, ha a karantén protokoll állandóvá válna, míg 43 százalékuk nem értene egyet ezzel. A kormány bejelentette, hogy a július 19. után a „vörös listás” országokból visszatérő, teljesen beoltott utazók mentesülnek a karanténszabály alól.

Kétharmaduk szeretné, ha a koronavírus elleni védőoltás igazolását kötelezővé tennék a külföldi utazásokhoz az említett dátumot követő egy hónapra, és ugyanennyien szeretnék, ha ez a protokoll addig maradna érvényben, amíg a vírust globálisan ellenőrzés alá nem vonják.

Több mint 60 százalék támogatja, hogy a színházakban, kocsmákban és sportpályákon még egy hónapig kötelező legyen a társadalmi távolságtartás, 60 százalék pedig örülne, ha ez a világjárvány idejére szólna. Hosszú távon csak egyharmad támogatja a távolságtartást, míg 46 százalék teljes mértékben elutasítja.

Gideon Skinner, az Ipsos MORI politikai kutatási részlegének vezetője szerint ez a legújabb felmérés alátámasztja, hogy a lakosság támogatja a kormány számos, a vírus megfékezésére irányuló intézkedését.

„Többen határozzák meg magukat a korlátozások támogatóiként, mint ellenzőiként, és csak egy kisebbség gondolja úgy, hogy a szabályok túl szigorúak voltak. Míg a korlátozások támogatottsága általában erősebb az idősebb korosztályok körében, ez a korkülönbség eltűnik, amikor a korlátozások tartós érvényben maradásának támogatására kérdezünk rá. Ha valaki, akkor az idősebb csoportok valójában inkább ellenzővé válnak”

– mondta Skinner.

Ellenfelet kapott a magyar válogatott a Nemzetek Ligájában

Nagy izgalommal követhettük figyelemmel a Nemzetek Ligája A divíziójának osztályozós sorsolását, aminek a magyar válogatott is érintettje volt.