Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Brazília ismét közli a statisztikákat, egyben kritizálja a WHO-t

A dél-amerikai ország hatóságai június 9-től kezdődően újra nyilvánosságra fogja bocsátani a koronavírus-áldozatokról szóló jelentéseket.

Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A dél-amerikai ország hatóságai június 9-től kezdődően újra nyilvánosságra fogja bocsátani a koronavírus-áldozatokról szóló jelentéseket.

A szélsőjobboldali beállítottságú Jair Bolsonaro által vezetett állam kormánya pénteken szüntette be az adatok közlését, mondván egy új metódust szeretnének alkalmazni, mely alapján csupán az elmúlt 24 órában elhunyt betegekről érkező információkat osztanák meg. Soron kívül Jelentős mennyiségű hó esett reggel óta: Pilisszentkereszt tartja a rekordot 22 centiméterrel

Az elnök tervezete óriási vihart kavart, még a főügyész Alexandre de Moraes is élesen kritizálta az ötletet. Az egészségügyi minisztérium végül engedett a nyomásnak és keddtől újra a korábban megszokott módon hozzák majd nyilvánosságra az áldozatokkal kapcsolatos híreket.

A legfrissebb adatok szerint hétfőn 1 272-vel 38 406-ra emelkedett a COVID-19 fertőzésben elhunytak száma, amellyel összesítve már a harmadik helyen állnak az Egyesült Államok és Nagy-Britannia után a nem túl előkelő világranglistán.

A 739 503 regisztrált koronavírus-beteggel Brazília stabilan tartja a második pozícióját az USA mögött. A szakértők úgy gondolják, hogy a tesztelések hiánya miatt a 212 millió lakosú országban jóval magasabb a reális fertőzöttek száma.

Bolsonaro továbbra is kitart a kijelentései mellett, miszerint a koronavírus csak egy egyszerű influenza, amely miatt ostobaság tönkretenni a teljes gazdaságot, hovatovább pénteken megfenyegette az Egészségügyi Világszervezetet is, mert szerinte ideológiai alapon támadják az országot.

Brazília külügyminisztere, Ernesto Araujo elmondta,

„A WHO-nál hiányzik a függetlenség, az átláthatóság és a következetesség. A szerepüket óriási kétségekkel fogadtuk mindig is. Jobban meg kéne vizsgálnunk, vajon politikai befolyás vagy netalán államokon kívüli behatás alatt van-e a WHO.”

Bolsonaro nemrég azt is belengette, hogy szükség esetén azonnali hatállyal kiléphetnek a WHO-ból. Fő politikai példaképe, az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump szintén úgy gondolja, hogy az Egészségügyi Világszervezet nem a saját meggyőződése szerint cselekszik, hanem sokszor kínai nyomásra részlehajlóan végzi a dolgát.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/kina-szerint-nevetseges-allitas-hogy-a-koronavirus-mar-augusztusban-jelen-volt/