A Bosszúállók: Végjáték rendezője olyan dolgot osztott meg, amit nem biztos, hogy hallani akartunk
Joe Russo most egy olyan kijelentést tett, mely eddig is gyanús volt, de inkább nem akartuk hallani.
Joe Russo, a Bosszúállók: Végjáték rendezője most egy olyan kijelentést tett, mely elég sok mindent megmagyaráz: közölte, hogy a Marvel elsöprő sikerének titka nem abban rejlik, hogy mindent megterveztek előre, ugyanis soha nem volt konkrét terv az MCU-ban.
A Marvel egy jó ideje arról híres, hogy hosszú távra tervez, ezt pedig mi sem bizonyíthatná jobban, minthogy sorra érkeznek a legújabb Marvel-filmek, régi vagy új karaktereket felvonultatva, és ha az idén érkező filmeket is beleszámítjuk, már 30 Marvel-film készült el, nagy többségében pedig hihetetlen sikert arattak mind a mozikban, mind az egyre növekvő rajongótábor körében.
Az egész a 2008-as Vasemberrel kezdődött, melynek utolsó jelenetei egyértelműen arra utaltak, hogy ebből valami sokkal nagyobb fog kikerekedni, a 2012-es Bosszúállókkal pedig biztossá vált, hogy nem egy kalandot fognak még átélni a Marvel szuperhősei. Aztán 2014-ben bejelentették a 3. fázist, mely egészen a Bosszúállók: Végtelen háborúig tartott, mely 2019-ben jelent meg.
Végül kihagytak pár tervezett filmet, csűrték-csavarták a történetet, hozzáadtak pár karaktert és újragondolták a cselekményt, így végül a tervezett Bosszúállók: Végtelen háború második részéből született meg a Bosszúállók: Végjáték. Habár eredetileg nem így tervezte a Marvel Studios, a megannyi változtatás ellenére is sikerült megtartania hírnevét és népszerűségét, a nézők is azt gyanítják, hogy lesz még folytatás.
Russo ezt követően példaként hozta fel az ötletet, miszerint a Tél Katonája ölte meg Tony Stark szüleit, a rendező szerint ugyanis „puszta véletlen” volt, hogy az Amerika Kapitány: A tél katonája arra utalt, hogy Bucky volt a felelős Howard és Maria Stark haláláért. A film megjelenése után újra ugyanis átgondolta ezt az ötletet, és úgy döntött, hogy „utólag” beépíti az MCU narratívájába. Ez végül az Amerika Kapitány: Polgárháború központi elemévé vált, éket verve Tony Stark és Steve Rogers közé, s szétszakítva a Bosszúállókat.
Russo kijelentései igazából tényleg elég hűen tükrözik, hogy hogyan is működik a Marvelnél a kreatív folyamat, mivel köztudott, hogy a stúdió általában öt évre tervez előre. Most viszont úgy tűnik, hogy sokkal nagyobb rugalmasság uralkodik az alkotói folyamatokban, ami lehetővé teszi számukra, hogy figyeljék a közönség reakcióit, és ha úgy alakul, akár a nézők számára kedvező ötleteket valósítsanak meg a filmvásznon.
A hatalmas alkotói szabadságnak azonban ára van: a Marvel végtelenül rugalmas megközelítése okozott egy kis zűrzavart a fejekben, mivel a 4. fázisban felvetődött pár fura logikai csavar, amik sokkal feltűnőbbek voltak, mint az 1-3. fázis filmjeiben. A 4. fázison átívelő multiverzum ugyanis bár végtelen izgalmakat hozott, mégis néha nehéz volt eligazodni a cselekményben, és a Marvel-sorozatok sem feltétlen segítették elő ennek megértését.