Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Blöff lenne Putyin nukleáris fenyegetése?

Egy kifejezetten érdekes és informatív elemzés jelent meg Putyin nukleáris fenyegetései kapcsán, mely feltárhatja azok valódi hátterét.

...svg content...Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök (b) és Vlagyimir Putyin orosz államfõ megbeszélést folytat Moszkvában 2022. március 11-én. Putyin február 24-én rendelte el katonai mûvelet végrehajtását Ukrajnában. MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat
Európa
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Olga Oliker a Johns Hopkins School of Advanced International Studies adjunktusa és az International Crisis Group európai és közép-ázsiai programjának igazgatója egy orosz ügyekkel foglalkozó szaktekintély, aki most egy kicsit mélyebben is elemezte a Putyin által a háború kezdete óta megfogalmazott nukleáris fenyegetéseket.

Dr. Oliker elemzésében egy józan, ám nem feltétlenül megnyugtató értékelést adott arról, hogy milyen kilátások vannak arra vonatkozóan, hogy az orosz elnök valóban tervezi-e valamilyen nukleáris jellegű fegyver bevetését Ukrajnában, válaszul a NATO-tagok fellépésére az orosz agresszió ellen. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

A szakértő óvatos előrejelzése szerint nem valószínű annak az esélye, hogy Putyin végül valóban a nukleáris fegyverek bevetése mellett dönt, ugyanakkor óva inti a NATO-t, valamint a Nyugatot is attól, hogy hagyják eszkalálódni a helyzetet. Dr. Oliker kiemelte, az aktuális háborús helyzet alapján úgy látja, hogy Putyin hatalma nincs veszélyben Oroszországban, és az orosz erők sem fognak veszíteni a csatatéren.

Úgy fogalmazott, a jelentős ukrán ellenállás ellenére az orosz hadsereg szemmel láthatóan folytatja offenzíváját, és lassan, de biztosan nyomulnak az ukrán nagyvárosok irányába, harci erejük azonban stabilnak tűnik a veszteségek ellenére is. Kiemelte, habár a Kreml szemlátomást hajlik arra, hogy civileket gyilkoljon, a nukleáris fegyverek bevetése ellentétes lenne Oroszország saját nukleáris doktrínájával.

Meglátása szerint Oroszországnak nincs szüksége nukleáris fegyverekre ahhoz, hogy bevegyék Kijevet, azonban ha még meg is fordulna Putyin fejében a tömegpusztító fegyverek bevetése, ez egyértelműen egy nagyon komoly nemzetközi beavatkozást váltana ki, nem mellékesen a NATO azonnal közbelépne.

A szakértő szerint Putyinnak nem állna érdekében, hogy kockáztassa a nukleáris eszkalációt, ezért inkább eme eszkaláció lehetséges veszélyének hangoztatásával fedezi különböző taktikáit a harctéren, hogy olyan nyomást gyakoroljon az ukrán fővárosra, melynek eredményeképp reményei szerint Kijev végül megadja magát.

(Sky News)

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.