A BKK-rendészetet is megszavazták a fővárosi közgyűlés alakuló ülésén
Módosító javaslatokkal kiegészítve végül elfogadták a javaslatot.
A 24.hu közvetítése szerint a BKK-rendészet létrehozására vonatkozó javaslatot is elfogadták pénteken, a fővárosi közgyűlés alakuló ülésén. Mint ismert, a BKK-rendészet létrehozására vonatkozó, a kampány során sok vitát kiváltó javaslatot Vitézy Dávid nyújtotta be, melynek célja a budapesti közösségi közlekedés biztonságának növelése volt.
A javaslat szerint a BKK-rendészet 24 órás, egész évben működő készenléti szolgálatként lépne működésbe, a Fővárosi Önkormányzati Rendészet (FÖRI) megerősítésével. Az új rendészet fő feladata a közösségi közlekedést szabályosan használók védelme és a tiszta, nyugodt környezet biztosítása lenne. Emellett a BudapestGo alkalmazás is bővülne egy funkcióval, mely lehetővé tenné az utasok számára, hogy bejelentéseket tegyenek az utazás során tapasztalt problémákról.
Az előterjesztéshez három módosító javaslat is érkezett: Szentkirályi Alexandra javaslata átfogóbb megközelítést tartalmazott, mely nemcsak a közösségi közlekedés utasaira fókuszálna, de Budapest egész területén növelné a rendészeti jelenlétet. Noha a fideszes módosításokat leszavazták, a Karácsony Gergely által benyújtott javaslatokkal kiegészítve a BKK-rendészet létrehozásáról szóló előterjesztés átment.
Szentkirályi szerint Tarlós idején jobb volt
Az előterjesztést végül egyhangúlag támogatták a fővárosi képviselők, beleértve Karácsony Gergelyt, a Tisza Párt, a Fidesz és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt képviselőit is. Szentkirályi Alexandra hangsúlyozta, a fővárosi önkormányzat egyik alapvető feladata a város rendjének fenntartása. Véleménye szerint a korábbi, Tarlós István főpolgármester idején működő együttműködés a közteresek és a rendőrség között hatékonyabb volt, és a város egészére kiterjedő biztonsági intézkedések szükségesek.
A Fidesz frakció javaslata szerint egy átfogó intézkedési tervre van szükség a város rendjének helyreállításához, valamint a közbiztonság növeléséhez: a javaslatban kiemelték, a főpolgármesternek egyeztetnie kellene a Belügyminisztériummal annak érdekében, hogy a rendőrök és közterület-felügyelők járőrözése a korábbi, 2019 előtti szintre emelkedjen vissza.
Keszthelyi Dorottya, a Demokratikus Koalíció képviselője is kiemelte a budapestiek biztonságának fontosságát és üdvözölte Szentkirályi javaslatát. A DK módosító indítványa szerint Budapest közterületein az 1000 dohánybolt is jelentős közbiztonsági problémát okoz, ezért a helyi önkormányzatoknak jogot kellene adni ezek nyitvatartásának szabályozására. A módosító javaslatokat végül a fideszes képviselők tartózkodása mellett fogadták el, míg az előterjesztést a teljes testület támogatta, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt tartózkodásával.