Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Beszüntette oroszországi működését Kína legnagyobb pénzforgalmi szolgáltatója

Beszüntette oroszországi működését Kína legnagyobb pénzforgalmi szolgáltatója

Beszüntette oroszországi működését Kína legnagyobb pénzforgalmi szolgáltatója
Twenty20

A szankciók hatásától tartva függesztette fel működését az Union Pay.

Az orosz RBC hírügynökség jelentése szerint a Union Pay, Kína legnagyobb pénzfeldolgozó szolgáltatása beszüntette oroszországi tevékenységét, mivel a vállalatot negatívan érinthetik a nyugati szankciók másodlagos hatásai.

A cikk a videó után folytatódik

Ez azért is okozhat nagy problémát Oroszország számára, mivel elvágja az amerikai székhelyű fizetési szolgáltatók, például a Visa és a Mastercard potenciális alternatíváját, amelyek az ukrajnai orosz invázió első napjaiban kivonultak az országból.

A Union Pay bejelentése elsősorban a Sberbankot, Oroszország legnagyobb kereskedelmi bankját érinti, bár az RBC megjegyezte, hogy a kisebb bankokra, köztük az Alfa Bankra és a Promsvyazbankra is negatív hatással lehet a szolgáltatás felfüggesztése – számolt be róla a The National Interest.

Az inváziót megelőzően a Sberbank a Visával és a Mastercarddal működött együtt, és bár a kivonulás után az orosz hitelkártyák nem működtek tovább Oroszországon kívül, csakúgy, mint a külföldi kártyák Oroszországban, az oroszok továbbra is használhatták kártyáikat belföldi vásárlásokhoz, a hazai bankok által biztosított hitelesítéssel. A háború kirobbanását követően azonban az orosz nagybankok gyakorlatilag azonnal a Union Pay-re váltottak.

Az Union Pay döntése a nyugati szankciók kiterjedésének köszönhető, melyeknek többek között az is célja, hogy megakadályozza az Oroszországgal történő együttműködést, melyek most leginkább Ázsiában okozhatnak problémákat.