Becsapódhat-e a Bennu aszteroida a Földbe?
A Kínai Nemzeti Űrhivatal (CNSA) nemrégiben részletes elemzést végzett a Bennu nevű aszteroidáról, amely potenciális veszélyt jelenthet a Föld számára.
A világűr tevékenységei soha nem szűnnek meg, még akkor sem, ha ezek a jelenségek látszólag távol állnak az emberi élet mindennapjaitól. Az egyik legnagyobb félelem, amelyet milliók nem tudnak figyelmen kívül hagyni, az egy aszteroida földi becsapódása, ami pusztító következményekkel járna a civilizációk és a környezet számára.
Az űrkutatás eközben folyamatosan új felfedezéseket hoz, amelyek közül néhány aggodalomra adhat okot. Az egyik ilyen a Bennu aszteroida, amelynek átmérője 500 méter, és amely a tudósok által a Naprendszer egyik legveszélyesebbnek tartott égiteste.
A NASA közleménye szerint azonban a becsapódás valószínűsége rendkívül alacsony, mindössze 0,037 százalék. Amennyiben mégis bekövetkezne, erre legkorábban 2182. szeptember 24-én kerülhetne sor, ami azt jelenti, hogy a jelenlegi generációknak még biztosan nem kell közvetlen veszélytől tartania.
A CNSA kutatói szerint az egyetlen biztos módja a kockázat elkerülésének az aszteroida megsemmisítése lenne, ezért az Origins űrszonda folyamatosan nyomon követi a Bennu aszteroida mozgását, és nagy segítséget nyújt annak pályájának meghatározásában is.
Bár a Bennu becsapódásának esélye alacsony, a tudósok szerint fontos folyamatosan figyelemmel kísérni az űrből érkező potenciális veszélyeket, ugyanis az emberiség még mindig sok ismeretlennel áll szemben a világűrrel kapcsolatban, így a kutatások folytatása elengedhetetlen.