400,91 Ft
479,38 Ft
64,084 $

Kiütéses győzelemmel üzent a Barcelona a Real Madridnak

Nagy győzelmet aratott a Barcelona a Sevilla ellen, amivel továbbra is vezetik a bajnokságot a spanyol ligában.

...svg content...Fotó: Raphinha, az FC Barcelona játékosa, miután megszerezte csapata második gólját a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának második fordulójában játszott FC Barcelona-Young Boys mérkõzésen a barcelonai Lluís Companys Olimpiai Stadionban 2024. október 1-jén. MTI/AP/Joan Monfort

A Real Madrid egy szorosabb meccs végén elhozta a 3 pontot a Celta Vigo otthonából. Mbappé szerezte az első gólt, aki egyelőre nem nyugodhat meg a svédországi ügye miatt, mely miatt továbbra is nyomoznak utána.

A Barcelona egy nappal később lépett pályára és kiváló formában tették meg ezt. Egy kisebb megingást követően hozzák a pontokat, vezetik a bajnokságot és semmi jele nincs annak, hogy ez a folytatásban ne így lenne. Soron kívül Orbán Viktor: pánikolnak a nyugati vezetők

A Sevillát fogadták, akik egy rendkívüli pofonba futottak bele, annak ellenére, hogy az első gólra 24 percet kellett várnia a publikumnak. Lewandowski, akinek a szerződését hamarosan meghosszabbítják, büntetőből volt eredményes, és ilyen jó formát még nem láthattuk tőle a spanyolországi karrierje alatt.

Nagyon megy a Barcelonának

Pár perccel később Pedri duplázta meg az előnyt Yamal passzából, majd az első félidő vége előtt ismét Lewandowski villant. Ezúttal Raphina adta a gólpasszt, aki az idei szezon legjobb játékosa Barcelonában, amire joggal lehet büszke.

Az utolsó percek is hoztak izgalmakat, ugyanis a 82. percben Torre góljával már négy góllal ment a Barca, amire a Sevilla egy szépítő találattal válaszolt, ám hiába, mert a katalánok játékosa 1 percre rá duplázott, így 5-1 lett a vége.

Idén nem először rendezett gálát a Barcelona, akik 27 pontosak az élen a 24 pontos Real Madrid előtt. Ugyan az Atletico Madrid ott van a 3. helyen, már 7 pont a hátrányuk, és ez a folytatásban nagyon hamar 10 pontos különbség fölé nőhet.