394,00 Ft
468,09 Ft
60,684 $

A Girona a Barcelonát is legyőzte, és vezeti a bajnokságot a Real Madrid előtt

A Girona ismét bizonyította, hogy készen áll a bajnoki cím megszerzésére, míg a Barcelona egyre távolabb kerül ettől.

...svg content...Fotó: EPA/Siu Wu

Takács Petra

Mint arról korábban beszámoltunk, a Real Madrid fontos pontokat veszített a Betis ellen a LaLigában. Ennek még nagy szerepe lehet a végelszámolásnál, addig a másik madridi csapat, az Atletico hozta a mérkőzését, és úgy 34 pontosak, hogy van egy elmaradt meccsük, abszolúte harcban lehetnek a bajnoki címért.

A Barcelona viszont egyre nehezebb helyzetbe hozza magát, hetek óta formán kívül játszanak, ami már a Bajnokok Ligájában is látszott. Xavi egyre inkább nyomás alá kerül, és az is tény, új játékosokra lehet szüksége a címvédőnek. Jelen állás szerint most nehezebb dolguk lesz, mert nemcsak a Real Madrid ellen harcolnak. Soron kívül Orbán Viktor, majd Magyar Péter is profilképet váltott az árvízvédelem alatt

Senki nem gondolta volna, hogy Girona problémát okozhat, sokan kiesőként számoltak velük. Ehhez képest 16 fordulót követően 41 ponttal a nevük mellett vezetik a bajnokságot, miközben csak 1 vereségük és 2 döntetlenjük van, ami megmutatja, hogy mennyire nagy formában játszanak hónapok óta.

Minden adott ahhoz, hogy történelmet írjanak, legutóbb a Barcelonát győzték le, és már a 12. percben megszerezték a vezetést. Ugyan a 19. percben Lewandowski válaszolt erre, a 40. percben megint a vendégek köszöntek be, és 2-1-es vezetéssel mentek el a 15 perces pihenőre, aminek ideje alatt bőven volt mit mondania Xavinak.

Sőt, a 80. percben már 3-1 volt az állás, a Barcelona játékosai tudták, onnan már aligha nyerhetnek. A hosszabbításban két további gól született, de ez még arra sem volt elég, hogy a Barcelona legalább 1 pontot szerezzen. Először Gundogan szépített 3-2-re, majd Stuani, a liga egyik legjobbja mindent eldöntött a góljával, így 4-2 lett a vége, amivel 2 ponttal átvették a vezetést a Real Madrid előtt, míg a Barcelona maradt 34 pontos.