Legalább öt neves bank fog kivonulni hamarosan Magyarországról
Az elkövetkező két évben öttel csökken a hazánkban működő pénzügyi intézmények száma.
A magyarországi bankrendszer konszolidációja 2014 szeptemberétől pörgött fel, amikor a német Bayerische Landesbank kiszállt az MKB Bankból, majd 2015 júniusában az amerikai General Electric a Budapest Bankból (BB). Mindkettőben a magyar állam szerzett részesedést – adta hírül az Mfor portál.
A pénzügyi krízis megsemmisítette a BRB Buda Regionális Bankot, a DRB Dél-Dunántúli Regionális Bankot, az ÉRB Észak-magyarországi Regionális Bankot, továbbá a Dél-Dunántúli Takarék Bankot.
Rajtuk kívül a Credigen is eltűnt, miután francia tulajdonosa kivonult Magyarországról. Szintén 2015-ben távozott az addig bankként tevékenykedő MV-Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt., mivel beolvadt a szintén kizárólagos állami tulajdonú MFB Magyar Fejlesztési Bankba.
A takarékszövetkezeti integráció nyomán 2019-ben szintén öttel csökkent a hazai bankok száma. Hiszen hárman emiatt kerültek le a palettáról: a Kinizsi Bank, a Mohácsi Takarék Bank és a Pannon Takarék Bank. Hozzájuk csatlakozott a becsődölt, s ma már felszámolás alatt lévő NHB Növekedési Hitel Bank, valamint a Porsche Bank Hungária, amely 2019 végén visszaadta a banki jogosítványát, és azóta pénzügyi vállalkozásként működik – írta a lap.
Szinte biztosra vehető, hogy 2022-ben és 2023-ban további öt banktól búcsúzhatunk. A BB, az MKB és a Takarékbank egyesül, és új nevet kapnak majd, amiről egyelőre nem tudni, pontosan mi lesz.