18+

A megtekinteni kívánt tartalom csak felnőtteknek ajánlott.

Elmúltál már 18 éves?

Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

49-re emelkedett a bangladesi raktártűz halálos áldozatainak száma (videó)

49-re emelkedett a bangladesi raktártűz halálos áldozatainak száma (videó)

49-re emelkedett a bangladesi raktártűz halálos áldozatainak száma (videó)
Fotó: EPA/STR

A konténerraktárban keletkezett tűz következtében robbanás történt, melyben legalább 49 ember életét vesztette.

Ahogy arról korábban is beszámoltunk, a bangladesi Chittagong város közelében egy konténerraktárban tűz ütött ki, majd a vegyi anyagokat tartalmazó konténerek felrobbantak, a hatalmas robbanás következtében pedig legalább 49 ember életét vesztette, több mint 300 pedig megsérült.

A cikk a videó után folytatódik

A tűz szombaton késő este keletkezett, a tűzoltók pedig azonnal a helyszínre siettek, hogy megfékezzék a lángokat, ám miközben folytak az oltási munkálatok, a tűzoltók pedig átfésülték a konténereket, a tűz elérte a vegyi anyagokat tartalmazó konténereket, melyek berobbantak.

A robbanás olyan erejű volt, hogy az egész raktárat megrázta, de még a közeli városban is érezni lehetett, mely mintegy 40 kilométerre fekszik a helyszíntől. Magas rangú kormányzati tisztviselők azóta megosztották, szerintük a hidrogén-peroxidot tartalmazó konténerek robbantak fel, eközben Banglades miniszterelnöke részvétét fejezte ki az elhunytak családjainak.