397,64 Ft
477,23 Ft
61,890 $

Bajnokok Ligája: legyőzte az Arsenal a PSG-t, kiütéssel nyert a Barcelona

Az Arsenal és a Barcelona is hozta a meccsét, ráadásul a katalánok gáláztak hazai pályán a Bajnokok Ligájában.

...svg content...Fotó: Robert Lewandowski, az FC Barcelona játékosa, miután megszerezte csapata elsõ gólját a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának második fordulójában játszott FC Barcelona-Young Boys mérkõzésen a barcelonai Lluís Companys Olimpiai Stadionban 2024. október 1-jén. MTI/EPA/EFE/Enric Fontcuberta

Sok mérkőzést rendeztek kedd este a Bajnokok Ligájában, igazi rangadókat is. Az Arsenal meglepően simán hozta a meccsét a PSG ellen, akik egy kiadós pofonnal az arcukon távoztak Londonból.

Hiába a sztárokból álló francia csapat, végül kétgólos vereséget szenvedtek, még csak szépíteni sem tudtak, ami egyértelműen csalódást jelent. Havertz szerezte meg a vezetést a 20. percben, majd 15 perccel később Saka góljával már két góllal mentek a londoniak. Soron kívül Bejelentést tett Szijjártó Péter az Izraelt ért iráni rakétatámadást követően

Arteta csapata után több gólt nem szerzett a lefújásig, a PSG sem tudott mit tenni, így maradt a 2-0. Ez egy igen fontos 3 pont volt az Arsenal számára, akik az angol bajnokságban is jól teljesítenek, és ez a győzelem csak még nagyobb önbizalmat adhat számukra.

A Barcelona, akik időközben Ter Stegen súlyos sérülése miatt új sztárkapust igazoltak, 5-0-val küldték haza a Young Boyst. Csúnya vége lett, miközben Lewandowski már az 5. percben eredményes volt.. Raphina szintén beköszönt, a 34. percben tette ezt meg.

A kiváló formában futballozó lengyel veterán az 51. percben is góllal örvendeztette meg a közönséget, amikor már 4-0 volt az állás, miután a 37. percben Martínez is feliratkozott a góllövők listájára Pedri passzából. A végeredményt Camara állította be egy öngóllal a 81. percben. A vendégek ugyan a hosszabbításban szépítettek, a VAR-os elemzés végén annullálták a találatot.

Orbán Viktor rendkívüli nemzetbiztonsági ülést tartott Irán miatt

Orbán Viktor miniszterelnök is reagált a súlyos közel-keleti helyzetre, ami miatt rendkívüli nemzetbiztonsági ülést tartott, melyen többek között Rogán Antal és Szijjártó Péter is ott voltak.