Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Az eredetileg tervezetthez képest nagyobb területen épülhet meg a Diákváros

Az eredetileg tervezetthez képest nagyobb területen épülhet meg a Diákváros

Az eredetileg tervezetthez képest nagyobb területen épülhet meg a Diákváros
A Nagyvásártelep, alapításkori nevén Budapest Székesfőváros Központi Élelmiszer Nagyvásártelep egy mára már megszűnt, és jelentős részében el is bontott ipari létesítmény épületei, amelyek 2004 óta műemléki védettséget élveznek. Az egykori Nagyvásártelep - Kvassay Jenő út - Ráckevei Duna-ág határolta telekegyüttesen a Déli Városkapu Fejlesztési Terv keretében a Ferencvárosban, a Soroksári úttól a Dunáig és Csepel északi részén kialakítandó új városrészben kapna helyet a Budapest Diákváros vagy más néven Déli Városkapu és tőle északra magyar és kínai közreműködésben a budapesti Fudan Egyetem. MTVA/Bizományosi: Róka László

Prezentációt készített az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) a budapesti Diákváros és a Fudan Egyetem módosított terveiről, melyből kiderült, hogy a fiataloknak készülő projekt nagyobb területet kaphat a tervezettnél.

A korábbi elképzelés szerint ugyanis 16.2 hektáros területen építették volna meg a diákszállásokat és a közösségi tereket, miközben a Palkovics László által is jegyzett prezentáció szerint 17.6 hektáron épülhet meg a projekt – írja a Világgazdaság.

A Fudan Egyetemmel együtt a módosított koncepció szerint 22.2 hektáron alakítanák ki a közösségi tereket, mely változás annak az eredménye, hogy a kollégiumok és a kínai egyetem gyakorlatilag helyet cseréltek egymással a Déli városkapu projektben.

A Fudan Egyetemet eredetileg az északi részre tervezték ugyanis, Palkovics László miniszter közlése szerint azonban az ottani vegyes tulajdonviszonyok miatt erre nem volt lehetőség, így helyükre a diákszállások fognak kerülni.

A döntés értelmében viszont az egyetem a tisztán állami tulajdonban lévő, a Ráckevei- (Soroksári-) Duna-ág menti területen fog megvalósulni, mely pedig eredetileg a kollégiumoknak adott volna otthont.

A minisztérium prezentációja szerint egyelőre még nincs tervezési, finanszírozási, kivitelezési vagy egyéb megállapodás sem a kollégium, sem az egyetem, sem pedig a közösségi tér megvalósításáról. Hozzátették: a részletek kidolgozása a nyitott kérdések tisztázása után kezdődhet meg.

A prezentációból az is kiderült, hogy Orbán Viktor és Hszi Csin-Ping már 2014-ben megállapodtak arról, hogy egy kínai-magyar egyetemet felállítanak Magyarországon, valamint az is, hogy a Fudan Egyetem kiemelt beruházás lehet.