Az emberek egyharmada nehezen lábalhat ki a koronavírus-járvány okozta pénzügyi problémákból
A pandémia egészségügyi krízisként kezdődött, a második hullámra azonban már egy komoly gazdasági válsággá vált, amit főként az egyszerű, dolgozó állampolgárok érezhetnek meg.
A pandémia egészségügyi krízisként kezdődött, a második hullámra azonban már egy komoly gazdasági válsággá vált, amit főként az egyszerű, dolgozó állampolgárok érezhetnek meg.
Minél több lezárás történik világszerte, annál tovább mélyülhet a gazdasági krízis, ezzel pedig a legnevesebb közgazdászok is tisztában vannak. Az FP Canada által elvégzett közvélemény-kutatás szerint a válaszadók egyharmada képtelen lesz pénzügyi szempontból helyrehozni a keletkezett károkat – adta hírül a BNN Bloomberg hírportál.
A megkérdezettek mintegy 42 százaléka nem érzi biztonságban magát pénzügyileg a második hullámban, míg 41 százalékuk már az első hullám után súlyos gondokkal küzdött, és már most lehetetlen feladatnak tartják azt, hogy kilábaljanak a helyzetből.
A 2000-es években született generációt érzékenyen érintette a válság, mivel nemcsak hogy a számukra kínálkozó munkalehetőségek estek vissza, hanem rendkívüli módon el is adósodtak.
Meglepő módon azonban a 40-es és 50-es éveikben járó családos felnőttek még náluk is súlyosabb problémákkal találták szembe magukat, a felmérés szerint ugyanis ezen korcsoporthoz tartozó személyek fele úgy gondolja, nem tudják kifizetni a felgyülemlett számláikat és képtelenek törleszteni a felvett hiteleiket.
Szerencsére még nincs minden veszve – a válaszadók 77 százaléka már a pandémia kitörésekor pénzügyi tanácsadóhoz fordult, így minimalizálni tudták a károkat.
Habár ez a kutatás Kanadában készült, eléggé furcsa látni, hogy még egy gazdaságilag ennyire stabil országban is milyen negatív hatása van a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos korlátozásoknak és lezárásoknak. Hazai adataink ilyen téren még nincsenek, viszont jó lenne tisztában lenni azzal is, itthon miként változtatta meg a költekezési szokásainkat a krízis.