Az elmúlt 50 év legjelentősebb árvízvédelmi beruházása történt
Európai Uniós támogatások felhasználásával, öt magyar település környezetében növelték az árvízvédelmi biztonságot töltésfejlesztések és árvízkapuk építésével
Európai Uniós támogatások felhasználásával, öt magyar település környezetében növelték az árvízvédelmi biztonságot töltésfejlesztések és árvízkapuk építésével – számolt be róla a Délmagyarország.
A lap úgy fogalmaz, hogy a projekt megvalósítása történelmi jelentőségűnek számít, ugyanis több mint 1 millió köbméter földet mozgattak meg, ez kiegészülve a „Tisza alsó szakaszán újdonságnak számító árvízkapukkal az elmúlt 50 legjelentősebb fejlesztésének” tekinthető.
Nagyméretű árvízkapuk épültek a Dongéri-, és a Sámson-Apátfalvi-Szárazér-főcsatornán, hogy visszatartsák az árhullámokat, ezt pedig 20-20, fél köbméter kapacitású szivattyúval egészítették ki – adták hírül.
Ezen felül a Hármas-Körös és a Tisza bal partján mintegy 9.7 kilométer hosszúságban töltésfejlesztési munkálatokat végeztek, melynek keretében a töltések növelését is végrehajtották, valamint új útburkolatot építettek a gátkoronára.
Elbontatták a régi Mindszent I., egyúttal korszerűsítették a Mindszent II. szivattyútelepet, és megnövelték azok kapacitását, valamint átépítették a Felső-Kurcai és Kurcatoroki zsilipet, amelyek a térségben kiemelkedő jelentőséggel bírnak árvízvédelmi szempontból.
A lap beszámolója szerint Baks, Szentes, Mindszent, Szegvár és Apátfalva ebből kifolyólag arra számíthat, hogy csökkeni fognak az árvízvédekezési költségeik, amiért fokozódott a védett ártéri területek és természeti adottságaik megóvása.