Az egyetemi hallgatók kétharmada szorong és depressziós a koronavírus-járvány miatt
A lezárások és korlátozások következtében háromból két diák úgy érzi, a covid-pandémia kitörése óta romlott a mentálhigiénés állapotuk.
Az Egyesült Királyságban elvégzett közvélemény-kutatás alapján a megkérdezett egyetemisták 56 százaléka már nem számít arra, hogy idén folytatódhat a normális oktatás, helyette véglegesen berendezkedtek az online tanítási órákra.
Hiába támogatta közel 70 millió fonttal az oktatási tárca az egyetemistákat megsegítő szervezeteket, a hallgatók csupán 19 százalékának elegendő az a pénz, amit az államtól kaptak, munka nélkül képtelenek fenntartani magukat és fizetni a szállásaikat.
A felmérésben résztvevő diákok 63 százaléka azt válaszolta, a lelki állapotuk a pandémia miatt jelentősen leromlott. Mindössze a diákok 38 százaléka volt elégedett a mentális problémákban segítséget nyújtó szolgáltatásokkal, míg 46 százalékuk szerint az online oktatás nem tudja helyettesíteni a nappali tagozatos tanrendet.
Nagy-Britanniában folyamatosan javul a járványhelyzet, a kabinet már azon gondolkodik, hogy amint elérik az átoltottság bizonyos szintjét, újranyithatják a campusokat és az egyetemeket is, ám a közösségi távolságtartással kapcsolatos óvintézkedéseket továbbra is érvényben hagyják.
A brit felsőoktatási intézményekért felelős tárca szóvivője a BBC-nek adott nyilatkozatában elmondta, húsvét után, április 12-én mindenki visszatérhet majd az egyetemekre, ezáltal javíthatnak a diákok mentális egészségén, pénzügyi helyzetén, így elősegíthetik a fejlődésüket.
A szóvivő hozzátette, a lehető legbiztonságosabb körülményeket szeretnék kialakítani a tantermekben, így minimalizálhatják a fertőzésveszélyt.