Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Élő adásban lőttek meg egy riporternőt a Los Angeles-i tüntetésen, óriási botrány lett belőle

Élő adásban lőttek meg egy riporternőt a Los Angeles-i tüntetésen, óriási botrány lett belőle

Élő adásban lőttek meg egy riporternőt a Los Angeles-i tüntetésen, óriási botrány lett belőle
Lángoló útakadály az amerikai Bevándorlás- és Vámvégrehajtás (ICE) (ICE) elleni, erõszakossá fajult tüntetésen a kaliforniai Paramountban 2025. július 7-én, egy Los Angelesben illegális bevándorlók ellen végzett hatósági kitoloncolási mûvelet másnapján. Donald Trump amerikai elnök a Nemzeti Gárda egységeit küldte Los Angeles körzetébe az erõszak megfékezésére. MTI/EPA/Allison Dinner

Lauren Tomasi ausztrál újságírót élő adásban találta el egy gumilövedék a Los Angeles belvárosában zajló tüntetésen.

Drámai jeleneteket közvetített élőben az ausztrál Nine Network televízió, amikor Los Angeles-i tudósítójukat, Lauren Tomasit egy gumilövedék találta el a bevándorlásellenes razziák miatt kialakult tüntetésen. A felvételeken látható, ahogy a rendőrség látszólag szándékosan a sajtó képviselői felé céloz, ami komoly kérdéseket vet fel az amerikai rendvédelmi szervek működésével kapcsolatban.

A riporter éppen a helyzet eszkalálódásáról számolt be élő adásban, amikor az incidens történt. „Több órányi feszült várakozás után a helyzet most gyorsan romlik” – mondta Tomasi, majd hozzátette: „A Los Angeles-i rendőrség lovas egységei gumilövedékekkel próbálják kiszorítani a tüntetőket a belvárosból.”

Másodpercekkel később egy hangos csattanás hallatszott, az újságíró pedig a lábához kapva összeroskadt. Az eset azonnali felháborodást váltott ki Ausztráliában, ahol Sarah Hanson-Young, a Zöldek szenátora felszólította Anthony Albanese miniszterelnököt, hogy követeljen magyarázatot az amerikai elnöktől.

Richard Marles ausztrál miniszterelnök-helyettes nyilatkozatában ugyan megkönnyebbülésének adott hangot, hogy Tomasi nem szenvedett súlyos sérüléseket, ugyanakkor kitért az amerikai rendfenntartó szervek működésével kapcsolatos kérdések elől. „Az Egyesült Államok belső rendfenntartási gyakorlata amerikai belügy” – fogalmazott a Sky Newsnak adott interjújában.

Az eset felidézte a 2020-as washingtoni eseményeket, amikor Amelia Brace ausztrál újságírót és Tim Myers operatőrt érte rendőri atrocitás egy Black Lives Matter tüntetés közvetítése során. Az akkori incidens nemzetközi felháborodást váltott ki, és az amerikai kongresszus előtti meghallgatáshoz vezetett.